Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha beveszek egyetlen egy...

Ha beveszek egyetlen egy darab Rivotrilt, függővé válhatok?

Figyelt kérdés

Nagyon ramatyul vagyok, ez már 1-2 éve egyre gyakrabban fordul elő, főleg mikor hosszabb pihenők vannak (most jelenleg 2 hét), már egy hete magam alatt vagyok.

Nincs kedvem vissza menni dolgozni, hiányzik a barátnőm(aki nem a párom, hanem még csak udvarlok neki, és nem is lakunk egy városban). Általában a munka előtti utol szabadnapok szoktak a legkritikusabbak lenni, ami jelenesetben holnap lesz. Próbálkoztam már nem gondolni erre, de amint vége lett a karácsonynak 27-én már kezdtem sötétedni, próbáltam még agykontrollal(nem voltam szakkörön), stb.

És most jutott eszembe hogy mi lenne ha lenyúlnék egy db tablettát anyámtól. Most attól eltekintve hogy hogy nem szép dolog, segítene?



2014. jan. 4. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de barátnőd biztos nem az eszedért szeret. Még a heroinnál sem alakul ki egy adagtól a függőség, nemhogy a rivotril-nál.


A rivotril-t csak orvos írhatja fel, egyáltalán nem biztos, hogy jót tesz neked.

2014. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha úgy érzed, hogy valóban depressziós vagy (értem ezt a szó betegség értelmében) akkor mindenképpen menj orvoshoz!


Az igazi depresszió pont ugyanolyan betegség, mint a cukorbaj vagy ilyesmi, azt nem növi ki az ember. Viszont az orvosok tudják enyhíteni a tüneteit, úgy hogy teljesen normális életet tud élni az illető. (közvetlen tapasztalat)

2014. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1db-tól nem hiszem rosszul lennék, vagy tévedek?

Eddig sosem szedtem se drogot, nem igazán értek hozzá.

2014. jan. 4. 23:26
 4/10 A kérdező kommentje:

Van amikor nagyon magam alatt vagyok, elég gyakran, de ez a rossz kedv, a szó legkomolyabb értelmében rossz.

Nagyjából havonta vannak "szüneteim", és mikor igazán jól érzem magam, és vissza kell térnem a szürke hétköznapokba, akkor vagyok rosszul, néha gyakrabban is előfordul.

Feleslegesen pedig nem akarok pszichológushoz menni, a végén őrültnek tartanának, főleg ha feleslegesen mentem oda.

2014. jan. 4. 23:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel függő tőle, mint ahogy az első pohár sörtől sem lesz alkesz az ember.


A rivotril az egy erős nyugtató. Ne vedd be ha nincs neked felírva!


Ezen az alapon mondhatnám, hogy küldj be egy felest, az is pontosan ugyanilyen jó tanács lenne. Ráadásul az alkoholizmusért meg kell küzdeni, annál könnyebb a rivotril-ra rászokni.

2014. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ezen az alapon soha ne menj orvoshoz, mert hátha mégsincs semmi bajod. Azzal nem vesztesz semmit ha elmész. Őrültnek miért tarta bárki? Mert elmentész egy pszihológushoz vagy pszihiáterhez? Hábammeg akkor minden rokkant akit röntgenre küldenek és mindenki tüdőrákos akit tüdőszűrőre.


Ha bajod van és nem múlik akkor menj orvoshoz.

2014. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazad van. Attól félek, hogy bevenném, és netalántán segítene is átvészelni a napot, akkor máskor is bevenném, ha mondjuk csak feleannyira vagyok rosszul.

Az a baj, hogy már előre félek az ébredéstől, mert még ilyenkor hajnalban nem is vagyok annyira lehangolt, de ahogyan megy le a nap, annál jobban vagyok elkenődve, folyton csak a szép emlékek jutnak eszembe, meg eszelős módon az előzményeket nézem, hogy mit néztem anno, mikor boldog voltam. Ha lenne egy alternatíva, akkor megtenném a bogyó helyett, de még egy normális dokit is kell keresni.

2014. jan. 5. 00:14
 8/10 anonim ***** válasza:

A Rivotril túl erős szer. Menj be patikába és kérj valami recept nélkül kapható szert! Pl. Remotiv Extrát vagy Wörishofener Nervenpflege-t vagy orbáncfű tinktúrát vagy citromfű teát vagy bármit, amit a patikus ajánl! és nézz sok vígjátékot!

és keress egy barátnőt a szomszédban! és járj sokat olyan emberhez (baráthoz) akit szeretsz, akitől feldobódsz. (és persze mihamarabb menj el orvoshoz! a pszichológusoknak ez a dolguk. Ha Te nem mész el: nem lesz munkájuk. és ugye ezt nem akarod Te sem?!)

2014. jan. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szomszédságban velem egykorú fiatalokat nem nagyon találok, csak 40-eseket. A filmekkel már próbálkoztam, mindenfélével, ráadásul az összes vígjátékot, amit érdekelt, megnéztem a családdal karácsonykor.

Azok az emberek, akik fel tudnának dobni 50kmre vannak tőlem, és hiányoznak is nagyon. Pénzem meg most nem igazán van.

2014. jan. 5. 02:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a Rivotril nem a depresszió gyógyszere, sőt, testi-lelki nyomottságot okoz. Erős agitációra, illetve pánikrohamokra írják fel.

A depresszió elleni szereknek, 2-3 hétre van szükségük, hogy kifejtsék a hatásukat, és legalább 6 hónapig szokták szedni.

A depresszióra nem az esti lehangoltság jellemző, este a betegek jobban, vagy jól érzik magukat. Ha lehangoltak, annak nem tudják okát adni.

A te lehangoltságodnak, ami nem valószínű, hogy depresszió van oka, és ismered is azt.

A helyedben változtatnék a körülményeken, és a hangulati életed helyreáll!

Ehhez kívánok sok sikert szeretettel.

2014. júl. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!