Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitralis prolapsus, ki hogyan...

Mitralis prolapsus, ki hogyan éli meg?

Figyelt kérdés
Tudom, azt mondják, hogy ártalmatlan szívbillentyű probléma és nem halálos..Azonban nálam 3 éve állapították meg és azóta sokszor érzem a kellemetlen tüneteit is amik olykor eléggé megijesztenek. Gyakran magas a pulzusom... ha ideges vagyok az egekbe szökik a szívverések száma...éjszaka amikor felébredek van, hogy erős szívdobogás érzésem van.. A frontok totál kitudnak készíteni (mellkasi fájdalmak, szívszúrás,dupla szívverés, kimaradó szívverés , gyengeség stb) Főként szeles, esős időkben érzem ezt. AZ utóbbi 2 évben nyáron amikor meleg van ki se megyek ha tehetem napközben, mert a melegtől szintén nagyon felmegy a pulzusom. A kardiológusom betalocot írt fel, ezt napi rendszerességel szedem (10 mg) . Néha már úgy érzem, hogy "nem birom" ezt. Pár éve abbahagytam a sportot is, most kezdek vissza rázódni de borzalmasan nehéz a szívem miatt. Egy elég komoly professzornál is voltam már pesten, annyit mondott, hogy nagyon enyhe ne is foglalkozzak vele. Hogy lehet ezzel nem foglalkozni? Az ember életminőségét is rontja valamilyen szinten ez.. Akinek ilyen problémája van hogyan éli meg? Milyen panaszokat tapasztaltok?
2014. jan. 13. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a betegségem. Valószínű gyerekkoromban szívizomgyulladásom volt. Szedek gyógyszert is rá. A Betaloc nem biztos, hogy jó választás. A jó gyógyszer sokat javíthat az állapotodon. Az idegeskedés nem tesz jót és sokat javulhat a közérzeted, ha rendbe tudsz lelkileg jönni. Ha a doki azt mondta, hogy nem súlyos a betegséged, akkor aggodalomra semmi okod. Ráadásul biztos fiatal is vagy még. Az életminőséget valóban rontja és az hazudik aki azt mondja, hogy nem foglalkozik vele. A tünetek miatt sajnos nem lehet ezt megtenni.A pulzusodra valóban oda kell figyelni, mert az idegeskedés nagyon felviszi és az kifárasztja a szíved. Ajánlom neked a Caronax nevű étrendkiegészítőt.
2014. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, még csak 23 éves vagyok, épp ezért keserít néha ennyire el ez a dolog. Bár már hozzászoktam és egyre jobban próbálom javítani az élet minőségemet. Nem stresszelek már annyit, próbálom kerülni az olyan dolgokat/ helyzeteket amik emelik pulzust. Igazából nem tudom miért pont 20 éves koromra éreztem meg ezeket a tüneteket. Hiszen már 17 évesen is voltam egyszer szívultrahangon és már akkor is rajta volt a papíromon a mitralis prolapsus, azonban semmilyen tünetét nem észleltem.. Ittam kávét régebben, energiaitalt, rendszeresen jártam futni, biciklizni és gyakorlatilag abszolút teljes életet éltem és egészségesnek éreztem magam. 3 éve azonban se koffein, se semmi ilyen egyéb. Sok dolgon kellett változtatnom.
2014. jan. 13. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 éve(29 éves koromban)állapították meg. Azóta szedek gyógyszert eleinte Betalocot,később mivel dohányzom, Nebivololt. Én azt vettem észre,hogy napközben ritkán volt tachycardiám este viszont mindig. Főleg miután lepihentem. A gyógyszert reggel kellet bevennem,de így nem volt jó,úgyhogy szépen áttértem arra,hogy mindig este szedem. Így megszűntek a rohamok,nem is emlékszem mikor volt utoljára.
2014. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia/sziasztok! 22 éves lány vagyok, nekem most pénteken állapították meg, hogy mitralis prolapsus-om van, igaz, enyhe fokú és időszakos. Betaloc-ot kell szednem rá, de azt is csak akkor, ha panaszom van és akkor is csak egy felet.

Én konkrétan 13 évig versenyszerűen sportoltam, 2 és fél éve hagytam abba, és tavaly októberben(!!!) jelentkeztek a tüneteim. Augusztusban voltam még teljes kivizsgáláson, ECHO, EKG, minden nyavaja, akkor nem látták, mert más frekvencián volt a szívem, vagy mi a szösz.

Kicsit elkeserített, hogy tényleg van valami "bajom", hipochonder vagyok, azt hittem, csak behaluztam megint valamit magamnak, de most, hogy így olvasgatom a dolgokat. kicsit megnyugodtam.

Pénteken ECHO után még voltam terheléses EKG-n is, akkor csak annyi derült ki, hogy alacsonyan vagyok terhelhető. Még szép, kijöttem a kondiból az utóbbi időben + stressz + ülőmunka. :) De nekem a doki azt mondta, hogy MUSZÁJ sportolni, meg sokat ENNI. (iszonyatosan le vagyok amúgy fogyva a stressz miatt) Nem maratonokat futni meg ilyesmi, de sportolni muszáj. Nekem a dokim a jógát ajánlotta.

Amúgy nekem a tüneteim: mellkasban remegésszerű szívritmus + fulladás, de ez csak 1-2 másodpercig. Meg olykor egy-egy bedobbanás. Szóval nem vészes, csak eléggé ijesztő, meg természetesen folyton figyelem magam, hogy mikor jön a következő. Na EZT nem szabad! Csak nagyon nehéz. :/


Remélem, valakinek segítettem ezekkel az infókkal. :)

2014. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam is 20 éves koromban állapították meg. Azóta sajna pánik is társult hozzá. Ez így már igen kellemetlen tüneteket tud produkálni. Nem lesz rövidebb az életed mint másnak, de sajna erősen le leszel korlátozva a saját agyad által, hacsak valami dilidoki ki nem veszi ezt belőled.
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Anyukámtól örököltem nagyon nagyon rossz de pont ma tetőzött, rendszertelenül kalapált nyomás a fejemben és szédülés majdnem elájultam. Nem tudom hogyan tovább...
2018. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szintén 20 évesen kezdődött
2018. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit régi kérdés, de azért leírom. Nekem kicsi korom óta van, mindig is együtt éltem ezzel, viszont nagyon sokáig nem volt "tünetem", hamar kifáradáson kívül. Gimnáziumban a sok szorongásnak köszönhetően pánik betegség társult ehhez és azóta sajnos nagyon figyelek a szívemre és megérzem ezeket a furcsaságokat pl.: Este mintha kihagyna, nappal remegés, néha gyors szívverés. Sajnos túl sok időt töltök azzal, hogy ezen parázok, mert nagyon jól tudom, hogy ha le vagyok foglalva, akkor figyelmen kívűl tudom hagyni. Egy rosszullétemkor találkoztam a "megmentőmmel". Ha ez nem a sors, akkor nem tudom mi, csuklómon mérte meg a pulzusom és abból meg mondta, hogy ugye tudom, hogy nekem mitralis prolapsusom van? Én csak néztem, hogy ennyiből megmondja és elmesélte, hogy ő is ezzel él együtt es ez gyakran társul pánikkal, rosszullétekkel. Panangin forte-t ajánlotta nekem, segít megnyugtatni a szívét.
2019. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!