Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől magas a pulzusom?

Mitől magas a pulzusom?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom jó,120/70, de a pulzusom 90-120-ig is felmegy! Mitől lehet és milyen gyógynövényt kell rá szednem? Gyógyszerek szóba sem jöhetnek!!!
2014. jan. 20. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát először is ajánlott elmenni egy kardiológushoz, ha ez gyakori probléma. Ő ott fog csinálni egy szívultrahangot, majd több mint valószínű, hogy béta blokkolót fog felírni. Rákell jönni, hogy ez a magas pulzus idegi alapon van, vagy pedig fizikai. A fizikai problémát az ultrahang kitudja zárni. Utána pedig jöhetnek a vitaminok vagy a gyógynövények. A B vitamin komplex kifejezetten nyugtatja a szervezetet így a pulzus is alacsonyabb és csak szimpla vitamin, nem gyógyszer.
2014. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Galagonya 44 csepp jó az ideges eredetű szívpanaszokra. Vagy van pl. citromfű, macskagyökér, komló, levendula tartalmú gyógytermékek, teák. Ha idegi eredetű a magas pulzusszám ezek jók rá.

Mozgáshiány is okozhat ilyen panaszokat.

De szerintem előbb menj orvoshoz.

2014. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segítettetek!
2014. jan. 21. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,a mozgáshiány valóban okozhat magas pulzust. Nálam pont ez volt.. Észre sem vettem, hogy szinte semmit nem mozgok.. aztán már egy kiebb séta után is majd ugrott a szivem. Mióta ezen változtattam sokkal jobb lett. Egyébként a sport sok szívproblémára is megoldás lehet, az idegi alapú szapora szívverésre pedig pláne.:)
2014. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!