Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a pulzusom?

Magas a pulzusom?

Figyelt kérdés

24 órás vérnyomás mérőt raktak fel rám tegnap, és az eredmények szerint magas a pulzusom úgy általába. Percenként 78. Biciklizés közben 188 - ra ugrott. Kicsit valóban magasnak tűnik, de utána néztem hogy az ideális pulzusszám 60 és 80 között van.

Tudom, hogy inkább a szakember véleményére kellene hallgatnom, mint az internetes írásokra, de mit gondoltok? Tényleg van okom aggodalomra?

22/L


2012. nov. 7. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A 78 normális, az is normális ha sport közben felmegy, bár lehet a 188 kicsit sok, bár ha nagyon tekerted, akkor nem biztos.
2012. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy formaban?


Ha rendszeresen sportolsz meg jo kondicioban vagy, akkor ez a pulzus tul magas (a tachycardia hataresete). Nyugalmi allapotban 50-60, nem tul nagy erofeszitesnel 100-120 kozott kell legyen.


Ha nem szoktal sportolni, tulsulyos vagy stb, akkor viszont "normalisnak" tekintheto.

2012. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát eléggé tekertem a bringát, szembe fújt a szél is, meg nem gurulós úton mentem...

Rendszeresen nem szoktam sportolni, de amikor kicsit formába akarom hozni magam, akkor szoktam helyben futni 10 -15 percet, hetente háromszor, négyszer... ezenkívül felüléseket, meg ilyen szobai gyakorlatok... szóval intenzíven nem sprotolok.

2012. nov. 7. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugalmi állapotban a 78 nem tekinthető magasnak, az átlag 72, 100 feletti értéknél érdemes odafigyelni a dologra, de az orvos majd kielemzi az eredményeket.
2012. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igazából már kielemezte, fel is írt egy pulzusszám csökkentő tablettát

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 7. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!