Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux okozhst állandó éhséget?

Reflux okozhst állandó éhséget?

Figyelt kérdés

van valakinek ilyen?igaz szedek gyógyszert de reflux nem szűnt meg!

valaki van igy még ezzel.hogy a reflux miatt éhes?kaja után 1órával ujra éhes vagyok,rendesen szarul vagyok!

50/férfi


2014. jan. 26. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van refluxom, túl sok a savam, ami pillanatok alatt felemészt minden ételt és ezért vagyok én is állandóan éhes. Mióta szeded a gyógyszert?
2014. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2honapja.es te?te is folyton ehes vagy tole?
2014. jan. 28. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne gyógyszert szedjetek, hanem egy mokkás kanál szódabikarbóna reggel két deci langyos vízben!

A gyógyszer nekem se használt, pedig mennyit költöttem egy időben a sok un. gyógyszerre!

2014. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem jön elő mindig, vannak "savasabb" időszakaim. Reflux betegségben jót tesz ha sokszor keveset eszel. Érdemes kerülni a fehér kenyeret, lisztet, tésztát, erős fűszereket. Főleg estére. Sok folyadékot iszok és nekem egy fél citrom kifacsart leve segít megkötni a savat, vagy akáctea (bioboltban kb 200 ft) Sokaknél túlzott savasodást okoz, a reggel éhgyomorra fogyasztott kávé. Abszolut kerülendő, vagy reggelizni kell előtte, vagy egy kis kekszet rágcsálni vele!
2014. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit beleszólnák a dologba. Mielőtt valaki megszüntetné a gyomorsavat. El kellene gondolkodni, hogy miért kerülhet a gyomortartalom a nyelőcsőbe.

A reflux az önmagában véve nem betegség. A szervezet ösztönszerű takarítóprogramja. A nyelőcsőbe, a redőkbe megtapadt kátrányszerű anyagot próbálja kitakarítani. Ez általában éjjel 2útán, ébredés elött történik. A reflux csak akkor válik betegséggé mikor a sav már megkezte a nyelőcsövet.

Egyik embernek a citromlé, a másiknak a szódapor hatásos. Ez azért van, mert a kátrányszerű lerakódást némiképp mindegyik oldja. Ha nincs a nyelőcsőben kátrány megszűnik a reflux is. Persze nincs orvos aki ezt aláírná! Mert ha gyártanának olyan folyadékot ami a nyelőcsőből kitakarítaná a kátrányt, az orvosok ebből nem tudnának megélni, hisz az egyetlen oldószere az alkohol.

Az alkohol, mint tisztaszesz sem oldja tökéletesen a nyelőcsőben megtapadt részecskéket. Ami még idáig hatásos, az lefekvés elött egy kis kortynyi kisüsti pálinka.

2014. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!