Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkasi fájdalom! Mire utalhat?

Mellkasi fájdalom! Mire utalhat?

Figyelt kérdés
Ilyen éles nyilaló fájdalom hirtelen a szegycsontom környékén szokott lenni. Sokszor csak 1-2x bele nyilal a fájdalom aztán elmúlik. De én ilyenkor mindig nagyon megijedek. :S Sokszor jelentkezik ez a bele nyilaló fájdalom a könyököm környékén a karomban vagy a lábamban is néha itt olyan zsibbadó érzés szokott lenni viszont ezek nem jelentkeznek együtt a mellkasi fájdalommal. Olvasgattam az interneten a szívinfarktus tüneteit, de arra azt írták szorító érzés és tovább tart valamit nyugalmi állapotban ezek a tünetek elmúlnak. Nekem viszont ez a fájás sokszor nyugalmi állapotban fekvés közben jelentkezik vagy ülés közben. Most akkor mi lehet?
2014. jan. 31. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, érdemes lenne orvoshoz fordulnod, mert itt senki sem fogja megmondani neked a pontos diagnózist.


Leírom a személyes tapasztalatomat: Nekem is fájt a szegycsont mögött a mellkasom, én is azt hittem a szívem, elmentem dokihoz. Kiderült, hogy refluxom van, visszafolyt a gyomorsav a nyelőcsőbe, s ez okozta a fájdalmat, ami nekem is nyugalomban történt főleg fekvéskor.

2014. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is sokszor tapasztaltam már, hogy feljön a gyomorsavam úgymond felbüfögöm. Lehet velem is ez a gond? De mi az a reflux? :S
2014. jan. 31. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:

A reflux pontosan ez.


De refluxon kívül lehet mozgásszervi baj is (főként gerinc) főleg a többi fájdalommal együtt.

2014. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ilyen erős nyilaló fájdalom a mellkasban mikor hol jelentkezik :S ez mire utal? szívroham?
2014. febr. 3. 20:12
 5/5 anonim válasza:
Ugyan igy vagyok kideült végül mi okozzta?
2019. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!