Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, hogy több...

Mit csináljak, hogy több energiám legyen és ne legyek állandóan fáradt?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekkel vagyok itthon. Átlagban 6-8 órát alszom, igaz a kicsihez több, mint egy éve kelek éjszakánként 1x-2x. Szerintem ennyi alvásnak elégnek kellene lennie, de én állandóan fáradt vagyok. Sokat vagyunk levegőn, sok gyümölcsöt-zöldséget eszünk, néha még vitamint is. Mi segíthetne, hogy ne legyek állandóan fáradt?
2014. febr. 17. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Én addig voltam így, amíg nem kezdtem rendszeresen sportolni (úszni minden hajnalban, munka előtt).

Ellentmondásnak tűnhet, hiszen jóval korábban kelek azóta, mégis sokkal jobb.

Próbálj meg te is mozogni valamit.

2014. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Többet kellene pihenned.

Próbáld meg nagymamának kezdetnek pár órára lepasszolni, és te meg aludj addig. Ne takaríts ne csinálj mást csak pihenj. Vagy mikor délután alszanak a gyerkőcök akkor te is feküdj le velük aludni.

Esetleg ott is aludhatnának a nagymamánál a gyerekek és akkor is pihenhetnél, feltöltődnél.

Máshogy nem fog menni. Nem tudod a pihenést kiváltani. Előbb utóbb csak rosszabb lesz.

2014. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajna nem tudok többet pihenni. A 6-8 óra a délután alvással együtt van, ha éppen úgy jön ki, akkor én is ledőlök.

Végülis még azt sem mondhatnám, hogy mozgásszegény életet élek, igaz konkrétan nem sportolok, de minden nap minimum 2 órát sétálunk, játszózunk, labdázunk stb. Azért szerintem ez is mozgásnak számít. De már én is gondoltam valami erősebb mozgásra, aerobikra vagy ilyesmi, talán jobb lenne.

Még arra gondoltam, hogy nagyon lecsökkent a folyadékfogyasztásom, mivel sokat vagyunk lent és ha iszom a vizet, akkor nem tudok hol pisilni 2 órát meg nem tudom tartani. Ezért nem iszom, de ezen változtatni fogok.

Köszönöm mégegyszer!

2014. febr. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!