Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az évente kétszer történő óra...

Az évente kétszer történő óra átállítás mennyire rongálja az egészségünket és mennyire szolgálja a gyógyszer gyárak érdekeit, miközben még senki sem bizonyította be, hogy valóságos energia megtakarítás történne az óra átállítás által?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a gyógyszernek ehhez?
2014. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem rongál az semmit, elég elvakult kutató lehet az, aki ilyet ki tud mutatni. Pici országunk keleti meg nyugati fel között is van vagy negyedórányi különbség. Kinek jobb? A keletieknek vagy nyugatiaknak?

2. Hogy aztán hogy jönnek ide a gyógyszergyárak azt végképp nem tudom.

2014. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked elment az eszed???

Emberek naponta ide-oda utazgatnak az időzónák között, és semmi bajuk nem lesz az átállástól.

Nekem volt olyan, hogy egyszerre 9 óra eltolódást kellett "átvészelnem", és semmi bajom nem lett az ég világon.

Most szerinted évente kétszer egy óra (ráadásul éjszakai átállással) mégis kinek ártana?

2014. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Abba még senki nem halt bele, hogy egyszer eggyel kevesebb órát aludt... még sose csináltál olyat, hogy fenn maradtál valamiért, másnap meg ugyanúgy keltél? Az őszi óraállítással nem tudom mi a bajod, olyankor eggyel többet aludhatsz.


Én elhiszem hogy vannak, akik mindenben az összeesküvést látják, de ne legyünk már ennyire paranoiásak.

2014. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A probléma lényegét abban látom, hogy az életritmusunk ciklusai sok-sok évezred alatt alakultak ki olyanná, amilyennel nap, mint nap találkozunk, találkoztunk. Az óra átállítással, úgy vélem elég durva beavatkozás történik évente két alkalommal, amikor ezt a kialakult bioritmust szándékosan felborítják. Miközben az óraátállítás hasznossága erősen vitatható (ha tudtok olyat, ami a vélelmezett energia megtakarítást bizonyítja,akkor írjátok meg!), ugyanakkor a megszokott életritmus meghatározott elemei, úgymint étkezés, alvás, munkaidő, anyagcsere-folyamatok stb.. áthelyeződnek egy másik, egy órával arrébb levő időpontra. Látszólag nem nagy dolog, azonban így együtt már könnyen belátható, hogy mennyire káros az egészségre még akkor is, ha a szervezetünk egy bizonyos idő után alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez, aztán újra átállítják az órákat és ...kezdődik újra, de szervezetünk rugalmassága egyre csökken...stb. Engedelmetekkel egy-két példát említenék: - eddig este 10 órakor szoktál elaludni, most 11 órakor jön rád az álmosság (mert egy órával előrébb lett (lesz) állítva az óra) - ha 10 órakor lefekszel,forgolódsz nem tudsz elaludni, ha 11 órakor fekszel le, akkor egy órával kevesebbet tudsz aludni és reggel morcosan kelsz, kialvatlan vagy. Örömmel tapasztalod, hogy legalább most nem kell WC-re menned, ugyanis a régi időszámítás szerint egy óra múlva lesz erre ingered. Igen ám, de ekkor már éppen a buszon, vagy a villamoson utazol! Tehát visszatartod. Beérkezel a munkahelyedre, "nem rongyolhatok egyből a WC-re - még megszólnának" - tehát visszatartod...aztán már nem is kell! - Később, amikor már nyomaszt, puffaszt: "-majd bekapok valami hashajtót"...na most kerülnek a gyógyszergyárak a képbe! Aztán délben megebédelsz, mert akkor van az ebédidő, azután egy-két óra múlva újra eszel valamit, mert akkor leszel igazán éhes a megszokott időrend szerint. Emiatt felszedsz pár kilócskát ...aztán keresel valami fogyi bogyókát stb... Ti is írhattok példákat. De az energia megtakarítás, az a fontos, ugyanis ezt állítják! DE hol és mikor?

Nézzük: - az utcai világításnál nem takarítanak meg semmit az óra átállítással, ugyanis ettől függetlenül az esti szürkülettől a hajnali pirkadásig illik világítaniuk az önkormányzatoknak, illetve a közterek meghatározott eseteiben...

- a bevásárló központokban a nyitva tartásuk idején folyamatosan világítanak....

- a gyárak, üzemek csarnokaiban szintén...sok helyen még igazi ablak sincs...

- az irodákban, ahol szükséges, egész nap világítanak

- otthon, reggel a fürdőszobában reggel muszáj világítani, ha látni is szeretnél, este ha haza mész, télen éppen az átállítás miatt érkezel már kezdetben sötétben haza...

Apropó, téli átállás: -igazából azt állítják, hogy nyáron történik az a bizonyos energia megtakarítás, ami az óraátállítás következménye!

Akkor miért is nem maradunk ott?

Szóval marad a nagy kérdés, kinek van haszna és kinek van kára az óra átállításából?

2014. márc. 23. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ez erős sarkítás, amit írsz. Nem borul fel rögtön mindenki bioritmusa, azért mert 1 órával eltolódik minden. Sajnálom, hogy nálad így van, de nem kellene ezt a gyógyszercégekre fogni.
2014. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Van egy gyanúm, 10-20-30 év múlva mások lesznek a tapasztalataitok. Természetesen egyénenként akkor is elég sok eltérés tapasztalható. Annál is inkább, hiszen lennyi év után lesznek olyanok is, akik már nem is élnek (bocsi:)).

Ha megfigyeltétek, akkor láthatjátok mennyire megsokasodtak a bélműködést, fejfájást, depressziót, vitamin hiányt stb.-t "gyógyítani" akaró hirdetések...

A másik dolog, ami hiányzik az érveléseitekből: "még senki sem bizonyította be, hogy valóságos energia megtakarítás történne az óra átállítás által?"

Tényleg, hogy is van ez?

2014. ápr. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!