Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek becsúszott a gyerek...

Akiknek becsúszott a gyerek és nem volt megtakarítás meg semmi, azok hogy oldották meg?

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk nem becsúszott,de nem volt sem megtakarításunk,sem saját lakásunk.Nem volt semmi gond,simán meglehet élni,csak tudni kell beosztani a pénzt.
2014. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is tervezett volt a hiteleink ellenére, ugyanúgy megéltünk mint amikor dolgoztam, nem okozott gondot, a Tgyás és Gyed nem sokkal tért el a fizetésemtől a családi pótlékkal együtt. Be lehet osztani, akkor nem tudom mi van amikor munkahely nélkül esik valaki teherbe, akkor hogyan számolnak juttatásokat.
2014. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
nekünk becsúszott gyerek volt én suliba jártam apuka dolgozott.megtakarítás 0,albérletbe laktunk/lakunk.könnyen megoldottuk.kiságyat 2ezerért vettük,ruhákat kaptuk mert sok a gyerek a családba,babakocsit úgyszintén.be kell osztani a pénzt és nincs semmi gond.200 a havi bevétel azzal együtt amit állambácsi ad a gyerek után de jut is,marad is.nincs itt semmi probléma :)
2014. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekünk becsúszott, ráadásul a párom is elhagyott amikor kiderült a terhesség! Anyummal laktam, a gyes és gyerektartás mind elment a rezsire, és ami a babának kellett (pelenka, tápszer stb) szerencsére szinte mindent kaptunk, babaruha, babakocsi. Ahogy telt az idő rendeződött minden, az elején nagyon nehéz volt.
2014. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Úgy oldottuk meg, hogy rengeteg mindent kaptunk használtan (örököltük) családból, barátoktól, mindent elfogadtam, amit vettem, azt is használtan (babakocsi). Tudtam magán dokihoz járni, szülni nála, és nem vettem meg dolgokat csak azért, amiért az összes barátnőm: mert úh, de cuki!!!!:-)nem is volt olyan nehéz, hogy ne vegyek meg sok hülyeséget.

És azóta is, nyaralni nem voltunk ugyan, de tavasszal voltunk 3-4 napra pihenni.

Tényleg be kell osztani a pénz, ami akciós azt vesszük, Pennybe járunk vásárolni, nagyon kevés nasit veszünk, inkább olcsóbb piacon sok zöldséget, gyümölcsöt, húst, egészséges tejtermékeket, ha a tartós cikkek akciósok, akkor vesszük meg őket, de nem feleslegesen sokat.

SOHA SEMMIT SEM NÉLKÜLÖZTÜNK! Az egy hét nyaralás még várat magára, de ami késik nem múlik, mert most időben elkezdtem rá gyűjteni, hogy ez se legyen gond.

2014. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk a harmadik csúszott be, igazábol a 2 és 3 gyerek közt nincs különbség. nem élünk nagylábon, de nem is nélkülözünk.
2014. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 andi9208 ***** válasza:
49%
Szerintem, ha okosan beosztod a pénzt, akkor nem lesz gond, babaholmit, meg ha nem tudsz kapni sehonnan sem, akkor is tudsz venni használtan, nagyon szép állapotban lévőket. mindent meglehet oldani, csak akarni kell! Kitartást!
2014. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem becsúszott és nemhogy megtakarításom nem volt, hanem fejem felett csaptak össze az adóssághullámok....


Az első két évben mégsem volt különösebben nehéz (ahhoz képest, ami utána jött). Az első két évben ugyanis biztos és jó pénz a TGYÁS, a GYED plussz a családi (esetemben plusz a gyerektartás)...a gyerekre pedig minimálisan kell költeni. Mindenki ad mindenfélét. Aztán majd te is továbbadod :)


Viszont két év után jöttek a gondok és ma is itt vannak sajnos.


Úgyhogy az első időkön ne aggodalmaskodj! Az megoldódik könnyen. Inkább ahogyan csak tudsz készülj fel a GYED lejárta utáni időre!!!!! Az lesz majd a kemény dió!

2014. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi terveztük a kisfiúnkat és volt 1 évünk még pluszban mert nehezen estem teherbe mégsem volt megtakarításunk csak kb 80.000ft amit vészesetre tartunk fent.

Annyit kerestünk a férjemmel hogy megéltünk belőle és kb 20.000ft-ot gyerekholmikra tudtunk költeni a terhesség alatt. Előtte az a 20.000 elment másra. Anyuék is vettek 1-2 ruhát a babának, a kiságyat is ők vették meg de mi mást nem kaptunk mert nincs a családban kisgyermekes.

Az első fél évben alig kellett a babára költeni, utána is a babaételek és tejpépet miatt volt húzósabb. Most 1 éves, már nem veszünk bébiételt de most a konyhára kell kicsit többet vásárolni. Szerintem nem vészes.

2014. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikor teherbeestem minden kész káosz volt. Páromnak se volt munkája épp költöztünk. Inkább mínuszba voltunk. Szerencsére édesanyám rengeteg ruhát adott, kiságyat stb. Ruhát nem kellett vennem mert kaptam fiút-lányt. Ami volt kis pénzem azt babacuccra költöttem. Azóta páromnak lett egy fix munkája, de sajnos éjszakás. Én ami marad félrerakom.
2014. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!