Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lányok! Mennyire zavar ha egy...

Lányok! Mennyire zavar ha egy fiúnak pattanásai vannak?

Figyelt kérdés
15éves vagyok.Vannak pattanás utáni foltok is rajtam kb10-15db

2014. ápr. 6. 16:02
 1/6 LemonDrink ***** válasza:
Ha szereted akkor elviseled, és majd kinövi ezt a kort. :) Úgy ahogy te is.
2014. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem a pattanás a probléma hanem az ha a srác nem kezeli.


Egy pattanásos bőrön is lehet látni, hogy azt ápolják.


Nyugodtan el lehet menni egy kozmetikushoz, otthon meg teafás-kamillás gőzölés, lemosó használata esetleg hidratáló krém illetve korrektor használata.


Ha kezelve van az arcbőr és csak piros pöttyök vannak-amiket ugye korrektorral el lehet nagyjából tüntetni-az azért nem annyira zavaró.

2014. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arcomat egyáltalan nem kezelem.Kijön a patti kinyomom a genyt és behegesedik.
2014. ápr. 6. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért az gáz.


Ne nyomkodd mert ott marad a helye illetve kitágulnak a pórusok és ragyás marad a bőröd és el is fertőződhet. Ráadásul nehezebben gyógyul és több jön a helyébe.


Az ápolatlan arc nem épp vonzó látvány nem vall igényes emberre. Ha nem kezelik engem bizony zavarna. Ha nem kezeled akkor nem fog elmúlni egyhamar ez sokáig probléma lesz neked.

2014. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valami egyszerű módszert nem tudsz,szert amit akkár a kisboltban is megkaphatsz
2014. ápr. 6. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is vehetsz valami arclemosó tonikot vagy vagy lemosó zselét zsíros, pattanásos bőrre. A teafás gyógynövényes dolgok a legjobbak a kénes dolgokat kerüld mert azok szárítanak.

Ezeket naponta használd.


1-2 hetente egyszer gőzöld ki az arcod kamillával, amibe csepegtess 1-2 csepp teafa olajat, ami fertőtlenít de tehetsz bele 1 csepp borsmentát az szárít és csökkenti a gyulladást.

Drogériákban /Rossmann, DM/ vagy gyógynövény boltokban vehetsz olajat. Nem olcsó talán 800-1100 ft körül van egy üvegcse de megéri mert nagyon sokáig elég.

Gőzölés előtt tisztítsd meg az arcod aztán gőzölhetsz úgy 10-15 percig csak hidegben tartsd melegen az arcod gőzölés után nehogy megfázz.


Gőzölés után, amíg tágak a pórusok és felpuhultak a pattanások feltennék egy jó kis agyagos maszkot. Az csökkenti az arc zsírosodását és lehozza a csúfságokat, elhalt hámsejteket, és összehúzza a pórusokat. /bőrradírozás előtt, mindig tisztítsd meg alaposan a bőröd a lemosóval/

Ha megszáradt utána finoman kell ledörzsölni.


Utána kend be valami hidratálóval, ami egy kicsit enyhíti az agyag szárító hatását, és hosszabb ideig hidratálja a bőrt.

Zsíros bőrre valami könnyű zselés,oxigén vagy víz tartalmú krémet használj mert a hagyományos krémek tovább zsírozzák a bőrt és eltömítik a pórusokat.


A radírozást hetente egyszer max. kétszer lehet megcsinálni a krémet rendszeresen minden nap használhatod. Ki kell tapasztalni melyik a jó.

Én gyakran nem is konkrétan zsíros bőrre vettem krémet előfordult, hogy normál bőrre vagy minden bőrtípusra ajánlott nagy nedvesség tartalmú zselés állagú, könnyen beszívódó krémeket vettem.


A zsíros bőr egyik hátránya, hogy addig szárítgatja az ember, amíg szépen, vegyes-kombinált vízhiányos lesz a bőre, ami még a zsírosnál is macerásabb ezért kell hidratálni.


Aztán vannak ecsetelők. Ezek olyanok, mint egy szájfény csak szárító, gyulladásgátló folyadék van benne, ami nagyon jó és csak a pattanásra kell kenni nem az egész arcra.

Használhatsz még korrektort is. Azt is csak a pattanásra kell kenni, mint az ecsetelőt.


Nem olcsó dolgok de nem is gatyaszaggatóak ebbe bele kell feccölni elég sokáig tartanak nem kell hetente venni.

A leárazásokat kell nézni vagy a gyógyszertáraknak vannak saját keverésű kencéik illetve Avon-Oriflame katalógusban vannak jó cuccok baráti áron.

Nekem az Oriflame jobban bejött lényegesen jobb minőség de az Avon se rossz szinte mindenhol van valaki, aki foglalkozik vele.


Ez egyébként a kamasz korral járó kellemetlenség idővel javarészt elmúlik.

Nem árt változtatni az étrenden a zsíros dolgokat pl. kiiktatni.

A friss levegő is jót tesz a bőrnek.

2014. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!