Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérmérgezés efféle módon...

Vérmérgezés efféle módon lehetséges?

Figyelt kérdés
Biztos nagy baromságot kérdezek, de nem vagyok jártas az egészségügyi témákban fiatal is vagyok még. Az ínyem elkezdett vérezni mert megpiszkáltam, de koszos volt a kezem vagyis, hát úgy mondom, hogy nem mostam kezet és azért egész nap csak voltam a kertbe is meg itt ott és, hogy nem e lesz baj ebből, hogy a vérzést az ujjammal töröltem le.. lehet e vérmérgezés ilyenből vagy az nem itt kezdődik?
2014. ápr. 22. 22:40
 1/3 A kérdező kommentje:

"Kiindulhat a bőrön kialakuló fertőzésből. A húgyútak infekciója is vezethet a súlyos állapot kialakulásához. A tüdő megbetegedése pl. bakteriális tüdőgyulladás is kiválthatja. A máj vagy az epehólyag gyulladása is járhat szeptikus következménnyel. A belek érintettsége pl. bélelzáródás (ileus), bélperforáció következtében kialakuló hashártyagyulladás (peritonotisz) is nagyon súlyos állapot. Az agyhártyagyulladás (meningitisz) velejárója lehet. Kórházi körülmények között kialakulhat vénás kanül behelyezése miatt, műtétek után a műtéti területekről a váladék elvezetésére szolgáló drain-ek (elvezető cső) felől. Leromlott állapotú, ágyhoz kötött betegeknél a felfekvéses fekélyek is szerepelhetnek kiinduló gócként."


A neten azt olvastam ilyen esetekben alakulhat ki, akkor az én esetemben nem? Nagyon félek mert elég késő van és este ha alszok nem tudom figyelni van e csík vagy nincs meg a számban belül, hogy figyelném :/

2014. ápr. 22. 23:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Az esély megvan rá, de nem olyan sok, ha ki tudott vérezni rendesen a seb akkor befelé nem tudott szennyeződés jutni.
2014. ápr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vérzett sokáig csak pár csepp és el is állt.
2014. ápr. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!