Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás értékek; Jelez ez...

Vérnyomás értékek; Jelez ez valamit? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy ideje méregetem otthon a vérnyomásom, az értékek a következők,

a mérések dátumai is oda vannak írva:


A formátum:

Év.hónap.nap, óra.perc: systole/diastole, pulzusszám


2004.04.03, 19.35: 129/64, 81

2014.04.16, 14.53: 122/64, 75

2014.04.18, 13.38: 124/59, 83

2014.04.18, 23.39: 125/76, 76

2014.04.23, 13.58: 131/63, 88


31 éves férfi vagyok, 182 cm, 88 kiló.

Ami még fontos lehet: Sertralin-t illetve Frontin-t szedek pánikbetegségre, és dohányzok.


Kardiológiai kivizsgáláson voltam, szívultrahang, EKG, terheléses EKG, 24 órás Holter EKG, mellkasröntgen, de semmi kórosat nem találtak azon kívül, hogy kissé alacsony a terhelhetőségem.


Ami igazából aggaszt, az az, hogy a diastole-s értékek nagyon alacsonyak, így összességében a pulzusnyomásom(sytole - diastole) magasabb a normálisnál, nem is kicsit.


Tünetek: fáradékony vagyok, sokszor szédelgek, kisebb fizikai terhelésre is sokszor rosszul leszek(légszomj, szédülés, stb.)


De, mint mondtam, a szivemmel elvileg minden rendben van.

A kérdés, mi okozhatja még a szívproblémákon kívül a fentebbi tüneteket, illetve ezeket a vérnyomás-értékeket?



2014. ápr. 23. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked sport és csaj kellene.
2014. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

F@sszopó trollok inkább kussoljanak, köszi.

Amúgy van csajom, sportolok is, amennyire bírok.

2014. ápr. 23. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de kissé túlreagálod. 50 Hgmm alatti diastolés nyomásnál beszélünk alacsonyról. Nálad egy érték sem 50 alatti, teljesen fiziológiás értékeket írtál. Valóban sporttal lehet segíteni a problémáidon, állóképesség javítással. Ezt csupán jószándékból írtam, nem vagyok "f.sszopó", sem rossz szándékú...
2014. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, akkor félreértettem, amit írtál, bocs.

A systole és diastole közötti nagy különbség, a pulzusnyomás az, ami magas, tehát systole-diastole, ami sok esetben nálam 60-nál is magasabb, ha megnézed, a normális értéke 40-50 között kellene legyen.

Önmagában persze a diastole nem kórosan alacsony, viszont a systole a normális tartományban van, 120-130 környéke, viszont a diastole az jóval alacsonyabb a normálisnak számító 80tól, így már kijön egy magas pulzusnyomás.

Persze ez nem különösebben érdekelne, de ezek a tünetek rohadtul zavarnak, és kell, hogy legyen valami oka, és esetleg ezzel lehet összefüggésben.


Ezért érdekelne, hogy mi okozhat szívbetegségen kívül ilyen tüneteket ill. vérnyomásképet.


(És még mielőtt valaki megkérdezné, hogy miért nem megyek orvoshoz; voltam már, nem is egynél, de amint megtudják, hogy pánikbetegséggel vagyok kezelve, rögtön leráznak azzal, hogy ez biztosan pszichés, és nem foglalkoznak érdemben a problémával)

2014. ápr. 23. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első választ nem én írtam, csak láttam milyen érzékenyen érintett.

Amint írtam, ezek teljesen fiziológiás értékek. Miért gondolod, hogy alacsony a diastole-d? 50-90 Hgmm között teljesen normális. Egyáltalán nincs nagy különbség a systoles és diastoles nyomás között, teljesen normális paramétereid vannak.

Mivel kivizsgáltak és nem találtak problémát, több mint valószínű, hogy az alapbetegséged okozza a tüneteid. Ezzel nem leráztak, hanem így van. És azért írtam tanácsként a sportot, mert amellett hogy állóképesség javító, feszültségoldó, stresszoldó hatású is.

2014. ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 johnny81 válasza:
Szia, írtam privát üzenetet, ugyan ezek a tüneteim vannak 1-2 éve azóta én is alacsony diasztólét és magas pulzusnyomást mérek és a dokik igazolták is az egyik lehetséges okot a szívbillentyű eltérést, de javaslatot nem tettek a teendőket illetően, így 34 évesen kb egy 60 éves fizikai teljesítőképessége jellemez....
2015. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is volt hogy előjött hogy gyenge voltam, megkértem a vérnyomásom és 120 környéke / 60 környéke jött ki. A pulzus meg 80-101 között (leginkabb 95) . Nekem azt mondtak a sys számít igazán, de én is izgultam miatta. Azon kívül ha elmegyek az orvoshoz mert valamit érzek ami kellemetlen nekem meg mindig azt mondja szedjék magneb6-ot...kicsit fárasztó mar hogy meg sem hallgat, csak megkérdezi: stresszes vagy? SZEDJ MAGENB6-ot!

Oké szedek, de attól meg nem hallgat meg. Úgyhogy most megyek egy maga orvoshoz kb 2 hét múlva. Ajánlom neked is hogy menj egy új orvoshoz, és ne említsd hogy pánikbeteg vagy. Hallgasson végig mielőtt véleményt alkot :) kitartást, jobbulást!

2016. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!