Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » VESE kivizsgáláshoz milyen...

VESE kivizsgáláshoz milyen vizsgálatokat javasoltok?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy jól működik-e ott minden, nincs-e kő/homok. Nincsen-e gond a vezetékek körül. Van okom aggódni. Furcsa nyomásérzetem van a bal vesémnél. Húgyhólyagra endometritkus szövet van ránőve kivülről.


Milyen labor és egyéb vizsgálatot javasoltok?

Magán orvoshoz szeretnék majd menni, de már úgy hogy mindenféle labor stb. már a kezemben van.


Előre is köszi a tanácsokat.


Kérem az olyan válaszolók, akik csak azt mondanák, hogy menjek el orvoshoz és majd az megmondja kíméljenek.



2014. máj. 7. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Most komolyan...

Vesefunkciót csináltathatsz laborban, de először urológushoz menjél, az egyből megcsinál mindent, ami a vese kivizsgálásához kell. Ezek a következők: vizeletvizsgálat, ultrahang, röntgen. Ezen látszik bármilyen kő, homok, fertőzés.

Kb. ennyit tudnak az orvosok érted tenni, de ugye érzed, hogy nem logikus, hogy azokkal a papírokkal akarsz menni az orvoshoz, amikre az orvosnak kell téged beutalnia, ill amiket egyenesen neki kéne megcsinálnia?

2014. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legutóbbi próbálkozásom urulógusnál ennyi volt:

- megnézte van-e genny a vizeletemben, nem volt

- megnyomkodott megállapította szerinte lumbágóm van és hazaküldött


Nem utalt sehova, se laborra, se UH-ra...leszarta a fejem gyakorlatilag.


Ilyen orvos véleményére nem vagyok kíváncsi. Nem azért megyek orvoshoz, mert nincs jobb dolgom, hanem mert érzem hogy arra valami nem stimmel és ennek szeretnék utánajárni.

2014. máj. 7. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor most válassz egy jó urológust.

Tényleg az urológus való erre. Megbízhatatlan orvosok pedig mindenhol vannak. Ha amúgy is magándokihoz akarsz menni, itt az alkalom (de SZTK-ban is bőven vannak lelkiismeretesek).

2014. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz javasolni egy jó urológust Budapesten? Aki magán?
2014. máj. 7. 13:13
 5/5 A kérdező kommentje:

Elmentem tegnap UH-ra és nem találtak semmi köre, vagy homokra utaló jelet.


A májamon van egy kis jóindulatú sejt burjánzás, ami újdonság számomra. Eddeg vagy nem látták, vagy mos nőtt oda.


Mivel tele vagyok miómával és emiatt kicsit meg van nagyobbodba a méhem, talán ez nyom vese irányába?


Lövésem sincs mi már okozhatná.


Valahol olvastam hogy ha endometrikus szöve nő a hugy vezetékre, az is okoz ilyesmi érzetet. Talán :-/. Nem lettem sajnos oksabb.

2014. máj. 8. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!