Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S. Most szedtem ki egy...

S. O. S. Most szedtem ki egy KULLANCSOT a lábamból! 2 napja nem voltam sehol, lehet hogy azóta van benne?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt voltam a ligetbe, azta sehol, valószínű hogy ott ment volna belém?

azt olvastam ,nem szabad hogy 24 óránál több ideig az emberben legyen ,de ez akkor több volt...

mit tegyek?? nem szakadt bele amikor kiszedtem, utana alkohollal fertotlenitettem a feluletet (piros es picit duzzadt) és azt olvastam hogy sebtapasszal le kell ragasztani, leragasztottam.

további teendő? igy ,hogy 2 napig bennem volt..meg kéne mutatnom valami orvosnak?



2014. máj. 14. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Mindenféleképpen el kell menned orvoshoz, még a héten. Az idő ilyenkor fontos, ne halogasd.
2014. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Doki minél előbb, ezzel nem érdemes játszani.
2014. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell egyenlőre semmit tenni, figyeld a helyét ha nagyobb lész a pirossag akkor kell orvoshoz menni! Az nem számít meddig volt benned ha fertőzött akkor az megfertözhet akkor is ha 1-2 órát van benned. Nem biztos hogy tegnap óta van benned, a ruhában is lehetett azóta és ma ment beléd! Édesanyámnak is így volt tavaly aznap amikor észrevettük nem is volt kint a kertben mert esett az esö de eközött nap kertészkedett. Viszont tuti elötte nem sokkal ment belé mert még nem szívta meg magát! Múltkor a wc -ben találtunk egyet, valoszinüleg a ruhánkrol esett le, erdös rétes környékén lakunk és naponta többször sétáltunk a kutyával de ehhez kêpest csak ez az egy kullnacsos eset volt Édesanyámmal bennünk nem szokott lenni pedig sok van itt mert sok kutyában van!
2014. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne pánikolj! Elmehetsz orvoshoz, de szerintem most még fölösleges. Az a fontos, hogy figyeld a helyét. A piros folt alakul ki, akkor menj orvoshoz, mert az a kezdődő Lyme-kór tünete. Sajnos ha encephalitist kaptál, azzal most már nem lehet mit kezdeni, utólag nem segít az oltás, több hét, mire kialakul a védettség.
2014. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem igaz, amit a harmadik ír, sajnos ha tovább van benned a kullancs, nagyobb az esélye, hogy megfertőz. De nem minden kullancs fertőzött, és eleve csak esélyekről beszélünk, még az sem biztos, hogy egy fertőzött kullancs több nap alatt megbetegít.
2014. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs "kullancs elleni" oltásod (= ami agyhártyagyulladás ellen véd) akkor az orvos be tud adni ellenanyagot, de holnap mindenképpen menj el mert a csípéstől számítva 3 nap a határidő.


Ha be vagy oltva akkor nem kell dokihoz menned, csak arra kell figyelni hogy a kullancs helye körül elkezd-e nagyobb körben pirosodni a bőr mert az a lyme-kór jele. (Akkor viszont el kell menni.)



Egyébként sok a kullancs mindenhol, én állandóan szedek ki kutyából-macskából, pedig azok csak a kertünkben rohangálnak mégis összeszedik. Tehát nem kell messzire menni.

2014. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

ez már eléggé megszívta magát amikor észrevettem! talán már fél cm lehetett ha nem nagyobb... piros folt volt a helyén de mostmár nem nagyon látszik, védőoltásom viszont nincs!

holnap érettségizek, nem tudom mikor tudok sort keríteni az orvosra :/

2014. máj. 14. 22:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha már nem piros nincs gond!
2014. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
halványan látszik. akkor nem kell beoltatnom magam ,semmi egyéb..?
2014. máj. 14. 22:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a 100%-ra értékelt 3.ik válaszadónak a pirosság a fertőzés helyén nem mindig jelenik meg.Az én lányomnál is így volt semmi pirosodás nem jelent meg a kullancs helyén,mégis fertőzött lett.

Még szerencse,h a nagy okosok okoskodása ellenére bevizsgáltatásra elvittem!

2014. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!