Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok állandóan szomjas?

Miért vagyok állandóan szomjas?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy akármennyit iszom, folyton szomjas vagyok. Pl. ma ittam két pohár vizet, és öt perc múlva úgy éreztem magam, mintha két napja nem ittam volna.


Lehet ez a melegtől vagy komolyabb probléma is állhat mögötte?


16/L



2014. jún. 7. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a melegtől, de nem árt egy vérvétel, vércukrot nézessetek mindenképp.
2014. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
75%
Cukorbetegség? Menj a háziorvosodhoz, és vizsgáltasd ki magad. Nem egy nagy dolog, néhány vérvétel, és legalább megnyugszol, hogy nem az. Ha pedig mégis az, akkor megkapod a szükséges kezelést, és nem kell levágni a lábad, vagy nem vakulsz meg.
2014. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

""Pl. ma ittam két pohár vizet,""


Nem lehet, hogy túl kevés vizet iszol?


Ha két pohár vizet ittál egész nap ebben a melegben ne csodálkozz, hogy öt perc múlva szomjas vagy.


Igyál több folyadékot.


De ha esetleg többet ittál csak én értelmeztem félre a kérdésed mindenféle képen keresd fel a háziorvosod.


A gyakori folyadék igény a cukorbetegség jele is lehet.

2014. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy nap 2 liternél többet iszol és annak ellenére is szomjas vagy, akkor tényleg menj vérvételre!
2014. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaaaj, nem, két pohár vizet nem egy nap alatt ittam, csak egy példát mondtam. Az már a sokadik két pohár volt. :D

Köszi a válaszokat, asszem tényleg elmegyek dokihoz.

2014. jún. 8. 15:20
 6/6 anonim válasza:
Menj el minél hamarabb. Ha tényleg kezdeti cukorbetegséged van az még teljesen gyógyítható viszont a kialakult cukorbetegséget csak rendszeres inzulin adagolással tartható kordában.
2014. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!