Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 napja nincs székletem mert...

3 napja nincs székletem mert visszatartottam és már nagyon fáj a hasam, de nem sikerül a nagydolog. Mit tegyek? Hashajtó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Hashajtó!!!Hülye voltál hogy visszatartottad!Nem véletlen kell kijönnie!
2010. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Ne tartsad vissza bélcsavarodásod is lehet! Amúgy hashajtó lekvárt tudnám ajánlani!
2010. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Gutalax mint hashajtó a mi családunkban nagyon bevált! Ne játsz ezzel! Nem játék! Jobbulást és B.U.É.K.
2010. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Laevolac segíthet, de ha alapos "nagytakarítást" szeretnél, akkor a mályvatea a legjobb. Sajnos én olyan munkakörben dolgozom, hogy nem mindig tudok elmenni amikor wz-ni kell, vissza kell tartanom, ilyenkor előfordul, hogy el is múlik az inger, nagyon tud fájni az biztos! Szándékosan nem szabad visszatartani.
2010. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Először is nem szabad visszatartani a székletet. Nekem is felszokott borulni a bioritmusom pl:ha tovább dolgozok plusz a stressz és olyankor már nincs is ingerem majd csak másnap vagy csak később, ekkor már bekeményedik pl:olyan darabossá válik, és fájdalmas az ürítés.Ez előtt kell langyos,szappanos vizet lassan beönteni felnőttnek kb 0.5L-t és keveset várni, így könnyebb az ürítés!!üdv tt zl
2010. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
tt zl vagyok ezek után ha már tudom,hogy kellett volna ma ürítenem egyszerűen beöntök magamnak pl tusolót leveszem a gégecsőről és beállítom a hőfokot,a folyást kicsire és úgy odatartani,hogy be is menjen,ilyenkor persze érezni lehet bélgörcsöket.Lényeg,hogy menjen be valamennyi aztán talán állva még könnyebben kiürül az aznapi. utána pl körömvirág krémmel egy kicsit bent is bekenem,s jöhet másnap rendesen.
2010. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
tt tl vagyok kb 1.5 volt a fiunk mikor orvos glicerin kúpot irt a gyerek érezte tőle,az ingert és ült a bilin de semmi és nem akart felállni róla még fel is vettem videóra elbóbiskolt rajta többször,később kijött a gyerekből de egybe a kúp és semmi. Én is kipróbáltam a kúpot kellemetlen volt,aztán nagyobb fecskendőt meghosszabbítva bekrémezve kb 2cm-re behelyezve langy.szapp 1-2dlvizzel.Siker volt.
2010. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
tutál már ? amit osztogatok azok mind megtörtént események.tt zl.
2010. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
remélem nem lett nagybajod tt.zl.
2010. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is szenvedek ezzel, pl. osztálykirándulásokkor, ekkor-akkor.

3 megoldás:

1. 3 nap után már nem hatásos, de nagyon jó székletkihozók: kecsap, lekvár, szilva, és hasonlók. Méz, banán, nehezítik a dolgot, ennek utána tudsz olvasni.

2. Beöntés, mint mondták. Ezt nem szabad hetente, s gyakrabban alkalmazni, mert túlságosan hozzászokik a szervezeted. Egy 0,2 deci víz is elég, meg 1 perc és már rohansz is a slozira :)

3. Glicerin kúp, nekem segít az is, bár nem pont úgy, mint a beöntés. Két lehetőség eshet meg:

a) A felhelyezése után 2-3 perc és már húzza is ki,

b) csak 3/4-1 óra múlva hat, és akkor kell rohanni a kagylóhóz. :)


16/L, aki nem könyvből, hanem tapasztalatból beszél, mert kis kora óta ezzel foglalkozik.


Vissza ne merd tartani a székletedet soha, örülj, ha jönni akar, a bélcsavarodás kellemetlen lehet!!

2010. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!