Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nekem melyik kell? Melegpárásí...

Nekem melyik kell? Melegpárásító, Hidegpárásító, Légtisztító párásító, Ultrahangos párásító, Légmosó. Részletek lent.

Figyelt kérdés
A lakásban radiátor van, és nagyon meleg.Párásítani kéne,mert kiszáradt a torkom, fáj a fejem. De nem tudom,hogy melyik készülék mire való, és hogy mi a különbség köztük. Segítenétek?
2010. jan. 3. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
tegyél vizesruhát a radiátora az pézbe se kerül
2010. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Máshol is írtam, itt is leírom hátha segít:

Azért a padlófűtés esetén egy derékmagasságban elhelyezett légmosóra nem mondanám, hogy pénzkidobás 2 kisgyerek mellett. Az enyémnek elég egyszerű a működése: egy ventilátor szívja be a szoba levegőjét, majd küldi folyamatosan egy vizes tárcsára, a tárcsa félig vízben van és forog mint egy óriáskerék. A vizes tárcsán a szösz és por megtapad, és ahogy forog belemossa a vízbe. Személy szerint padlófűtés és a gyerekek miatt vettem na meg azért mert padlófűtésnél 30% körül van a páratartalom és éjszaka abban aludni nem túl kellemes, (reggelre kiszárad az orrod és szomjas vagy mint egy víziló). Elvileg mivel természetesen párologtat ezért mindig pont ideális szinten tartja a párát. Ezt még összekombináltam egy időkapcsolós konnektorral így gyakorlatilag teljesen automatizált rendszert kaptam. Néha el kell mosni zuhanyrózsával és kicserélni a vizet benne. A szoba levegőjét 10 perc alatt kitisztítja. Így elég 4 óránként 15 percet mennie (tisztításhoz). Gondolkodtam még a padon vezetett légtechnikában is amibe autó pollenszűrőt építettem volna bele tisztításhoz, de a padlófűtés által 60cm-en lebegtetett port a 2,4m-en elhelyezett beszívó kevésbé tudja összeszedni és a tisztított levegőt vissza kéne vezetni a szobába. Így inkább a légmosó mellett döntöttem mert könnyebb karban is tartani. Azt hogy megéri-e? Azt meg sose fogom tudni igazolni. Ki az aki bebizonyítja neked hogy tisztább a levegő? Elvileg laboratóriumokban vizsgálták és tisztította a levegőt (vagy hisszük vagy nem). Elméletét személy szerint értem és szerintem kell hogy működjön. Esetleg ha a gyereked nem lesz asztmás stb.. de azt is lehet arra fogni hogy immunrendszer miatt van vagy nem hajlamos rá, stb.. Szóval ezt így nehéz bizonyítani. Nekem az is bizonyíték ha látom, hogy koszos a víz, amit kiöntök belőle. Akkor tudom, hogy a szoba levegőjéből való és annak egy része a gyerek tüdejébe landolt volna. Szerintem ha van gyerek a lakásban és padlófűtés akkor megéri. Vagy ha száraz a lakás. Használtan már jó áron lehet kapni és évekig használhatod, mert nincs ami elromoljon benne. Ha már nem kell, el is adható. Így szerintem nem egy nagy befektetés. Áramot alig eszik napi 4x15 percre kapcsol be egy venti. Az egyetlen bibi talán, hogy néha el kell mosni, meg gyakran kell vizet cserélni. Én ezek miatt "beszéltem rá magam egy használt megvételére" ami kb 1/4-ed áron volt eredeti bolti árhoz képest. Az ultrahanos azért nem kellett mert fehér vízkő por lepi el a szobát tönkreteszi az elektromos berendezéseket. A szabályozható páratartalomra képesek drágábbak általában. A melegpárásítástól penészes lesz a lakás de arra elég egy vízforraló is ha nem csukod le a tetejét (csak nehogy leégjen a lakás :) ), Légtisztítóba szűrőbetét kell és azt takarítani is kell majd cserélni. A légmosó a legértelmesebb megoldás ezek közül számomra. Igaz baromi drága újonnan de használtan aprópénz ahhoz képest. Egyébként én is eredetileg a száraz becserepesedett orr miatt kezdtem el nézegetni aztán ahogy körbeolvastam győztem meg magamat a drágább használt légmosó mellett.

2016. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!