Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gerincferdülés ellen mit...

Gerincferdülés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.Régebben jártam gyógytornára ezzel,de az ortopédorvos azt mondta,hogy fejlett a hátizomzatom,és nem kell már járnom.(járok kondiba).De pl.ma kondiban láttam egy tükörben,hogy elég ferde a hátam,amikor lehajoltam valamiért.Múlt héten meghúztam a hátamat,még most is érzem,lehet,hogy ez volt az oka?Mit lehet tenni,hogy egyenes legyen?Akkor magasabb is lennék?

#hát #gerinc #gerinvferdülés
2014. júl. 3. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Úszni. Én ezzel próbálkozom, és szerencsére használ. Tökéletes nekem már sosem lesz, de te még elég fiatal vagy, szóval szerintem, ha most komolyan odafigyelsz, még van esélyed.


Én 28 évesen is magasabb lettem 2 cm-vel, amióta úszom! Ez már tuti nem növés, egyszerűen javult a hátam.

2014. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáld masszírozni, és állandóan figyelj oda rá hogy ne legyél ferde, a sport az jó rá, ha esetleg tudsz akkor járj el úszni, az is sokat segíthet
2014. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi.És így úszni mennyit kéne?Minden nap?Arra nincs lehetőségem.
2014. júl. 5. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell minden nap, de hetente legalább kétszer-háromszor egy-egy órát szerintem.


Én mondjuk hétköznapokon általában úszom másfelet, de persze nem kivétel nélkül azért én sem. Hajnalban szoktam menni, munka előtt, de vannak olyan napok, amikor valami miatt nem fér bele, vagy csak rövidebb idő.


De akármennyit úszol, ha keveset is, rosszat akkor sem tesz, max. lassabban lesz eredménye.

2014. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Diana75 válasza:
Fiatal korban a gerincferdülésen egyetlen módszer, a Schroth terápia segít. Az úszás nem megoldás. Az arra jó, hogy az izmok megtartsák a gerincet, de egyenesebb nem lesz tőle. Azért tűnik magasabbnak az ember, mert az izmok erősen tartják, de ha röntgen készülne, látszana, hogy maga a gerinc helyzete nem változott. A Schroth tornával viszont ténylegesen egyenesedik a gerinc, méghozzá azért, mert olyan speciális izmokat erősítenek meg, amelyek arra kényszerítik a gerincet, hogy elinduljon a jó irányba. Felnőtteken már a Schroth sem segít a becsontosodás miatt, de fiatal korban rengeteget el lehet vele érni. Az internetet sok anyagot olvashattok erről a módszerről.
2014. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!