Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Scoliosis ellen mi a leghatéko...

Scoliosis ellen mi a leghatékonyabb mozgásforma, tornagyakorlat?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta van ágyéki tájékú gerincferdülésem, bal oldalra "hajlik" a gerincem.

Kaptam rá korzettet is, de sajnos gyerekfejjel nem voltam hajlandó hordani esztétikai okok miatt.

Rengeteg gyógytornásznál jártam, de mindegyik teljesen más gyakorlatokat adott fel nekem. Amíg jártam, addig rendesen megcsináltam rendszeresen a gyakorlatokat, de mivel nagyon drága volt így egy idő után már nem tudtam rá járni. Azóta sajnos eléggé ellustultam.

Bár szinte semmit nem tettem érte, mégis nagyon sokat javult a hátam.

De nagyon fáj még mindig, és azért még egy picit látszik is.

Tudnátok nekem tornagyakorlatokat mondani?

Kérek mindenkit, hogy ne gyógytornászok elérhetőségét adjátok meg, mert mint már mondtam jártam náluk és most sajnos az anyagi keretünk se lenne meg rá :-S

Súlyzóval (1 kg-s) esetleg lehet végezni a gyakorlatokat? Mert gondolom így talán hatásosabb lenne.

Előre is köszönök minden segítséget!!!

19/L



2013. ápr. 9. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdd az eddig megtanult gyakorlatokkal!


Sajna gyógytornákat nehéz ám leírni.. még ha valaki jó terápiát is tud ajánlani, hogy mutassa meg a gyakorlatok helyes kivitelezését? :S

2013. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!