Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rettenetesen izzadok a hónalja...

Rettenetesen izzadok a hónaljamnál és hormonzavarom van, a kettőnek van köze egymáshoz? 13/l

Figyelt kérdés

Már 2 éve borzalmasan izzadok, az elején csak akkor izzadtam, ha izgultam, de mára már odáig fajult a dolog, hogy leülök a szobámha teljesen jó hőmérsékletben, tv-zek 10 percet és a hónaljam leizzad. Egy egyszerű (nem műszálas) póló van rajtam és már cserélni kell, mert egy óriási folt van a hónaljnál. Van, hogy egy nap 4-szer is pólót cserélek.

2 hónapja kiderült, hogy hormonzavarom van. (Túl erősen és túl sokáig van meg a menstruációm.) Van bármi köze a kettőhöz? Mikor kezdtem jobban izzadni (2 éve, ugye) még nem volt meg a menzeszem, de akkor kezdtem kamaszodni.

Semmilyen izzadásgátló sem használ. 3 hónapja kezdtem használni a solutino antisocurida-t (nem tudom, hogy pontosan hogy kell leírni) és akkor nagyjából használt az az egy üveg, még utána 4 hétig is jó volt, de miután eltelt ez az időszak, kezdek még jobban izzadni hónaljra, mint valaha.

Rendszeresen zuhanyzok, törölgetem néha a hónaljamat vizes törlőkendővel, nagyjából jól eszek, akkor meg mi van velem?



2014. júl. 8. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már kiderült a hormonzavar, azt kezelik is ugye?

Szerintem mihelyst rendbe jössz hormonügyileg, az izzadás is csökken picit.

Addig is használd az antisudoricát, ha teheted hordj ujjatlan felsőket, és próbálj lengébben öltözni.

2014. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, gyógyszert kell szednem a hormonzavarra.

Oké, akkor veszek még egy adag antisocuridát.

2014. júl. 8. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Még esetleg hintőport próbálhatsz ki, de azt csak úgy ha póló/hosszúujjú van rajtad. Ha megszívja magát, összecsomósodhat és az nem szép látvány.
2014. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Húgom is kamaszkorában nagyon csúnyán izzadt (neki szerencsére nem volt hormonzavara) illetve nagyon büdöset, neki ez a része gázabb volt. Viszont bevált neki a szódabikarbóna levendulával. 1-2 csepp illóolaj a szódabikarbónára és azzal bedörzsölve a hónalj. Ha esetleg gondolom próbáld ki, ártani biztos nem árt.
2014. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm
2014. júl. 10. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!