Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szédülök ennyire?...

Miért szédülök ennyire? Aggódnom kéne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tegnap felkeléskor hirtelen elsötétült előttem minden, elájulni nem ájultam el, szerencsére gyorsan le tudtam ülni. De azóta folyton szédülök, van amikor kevésbé, de például felállásnál vigyáznom kell, hogy össze ne essek.

Enni, inni is szoktam eleget, min 1,5 liter mentes ásványvizet. Szóval nem folyadékhiány az oka.

Néztem vérnyomást is, mert ma a szívverésemet is elég szaporának éreztem. Felkelés után pár perccel: 115/64 pulzus: 82/perc. Párszor még megmértem, de hasonló eredmények jöttek ki: 105/60 81-es pulzussal, 110/68 93-as pulzussal és 112/64 83-as pulzussal. Mindegyiket nyugalomban mértem. A pulzusom kissé sok, meg amúgy mindig 60-70 között szokott lenni.

Szerintetek mi bajom lehet? Mit csinálhatnék, hogy jobb legyen? És ezzel orvoshoz kéne fordulnom? Amúgy még annyi, hogy tegnapelőtt sokat dolgoztam kint délután, igaz 3 óra után, de még az is megfordult a fejemben, hogy napszúrás okozhatja ezeket esetleg?!

19/L



2014. júl. 18. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hőkimerülésre tippelek, méghozzá a sóhiányosra:


[link]


de biztosat persze csak orvos mondhat.

2014. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a belinkelt cikket. Tényleg illik rám, de igazából akár a hőpangás is valószínű. Ugyanis azt elfelejtettem írni, hogy nagyon izzadok is. Folyton kiver a víz a szobában is, este is nehezen tudtam elaludni, mert folyt rólam a víz.

Mindenesetre köszi a hasznos választ. Azt hiszen találgatás helyett elmegyek orvoshoz amint tudok.

2014. júl. 18. 15:06
 3/3 anonim válasza:
Izzadás+szédülés lehet alacsony vércukorszint,azt figyeld meg,hogy evés után kb. 1 órával javul-e a helyzet.És menj orvoshoz.
2014. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!