Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 21 évesen elvesztem az élet...

21 évesen elvesztem az élet nehézségeiben, a halál kerülget. Kerültetek már ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Komoly gondokkal küzdök évek óta, eddig viszonylag jól tartottam magam, de most érzem azt, hogy itt az erőm vége, megtörni látszom.


Nagyon sok problémám van, de igyekszem összefogalni, hogy megértsétek.


3 évesen elhagyott engem és a családomat az apám egy roma nőért. Soha nem látogatott, csak részegen balhézott, ez mély nyomokat hagyott bennem. Később soha nem látogatott, sem ő , sem a nagyszüleim, senki. :(

Aztán az édesanyám mostohaapucit talált, gyülölt engem és a bátyámat. Évekig könyörögtünk a nagymamám is, hogy felejtse el, mert alkoholista. Nehezen, sok szenvedés után elértük.


Amikor felnőttem találkoztam 16 évesen egy tanáral, akibe bele szerettem. Azt hittem minden szép lesz mostmár, megcsalt, átvert. Minden összeomlott bennem. Velem van most is, ennek 4 éve, mert megbocsátottam, de folyton emészt a dolog, nem tudom feldolgozni. Azóta nem bizok az emberekben, mindenkiben a gonoszt látom.


2010. jan. 9. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: miért más(ok) mellett keresed a boldogságot?


Nekem sem volt arany az Életem, és hasonlóképp gondoltam szuicid dolgokat, de megvilágosodtam. Elhagytam mindent, mindenkit, finanszírozom a sulimat, kollégiumban élek, barátom is van pár. Mert van, hogy csak egyedül tudsz továbblépni.


Be kell zárni a zűrös, sötét múltat egy képzeletbeli, tutibiztos helyre, ahonnan nem szökhet meg, hogy bántson a megannyi emlék. Ha ez megvan, tanulj meg önmagaddal együtt élni, egyedül, egy csöndes helyen. Könnyebb, ha megbékélsz magaddal. 21 vagy? Lány? Te jó ég...


23 vagyok, lány. Tudom mit mondok. Most már. Ami gyermekkorodban történt, az tudd meg, nem miattad volt. Nem te vagy az oka. Nem is lehetnél.

Ezt a szüleid szúrták el.

Engem is hanyagoltak, ittak, elváltak, apám alkoholista hontalan lett, ha nála kellett lennem, kocsmáról kocsmára mentünk, 6 évesen már profimód gyújtottam cigire, azóta sem tudok rászokni. Próbáltam.

Mindegy.

Anyám meghalt, túl hamar, és úgy, hogy azt hittem nem szeret, és nem mondhattam el Neki, hogy mennyire szeretem.

Nagyszüleimhez kerültem, apai ágon, papám szintén alkesz, családi vonás, a nagyanyám megha iszik, azt hiszi, hogy ellene vagyunk, meg akarjuk ölni, és nekünk esik, bármi okból csihol indokot... Pedig szeretem.


Bocsi, hosszú, csak azt akartam, hogy tudd, nem vagy egyedül, ha nem is ugyanaz a szitu.


Drága, ha tényleg talpra akarsz állni, akkor az első, legnehezebb lépések csak egyedül sikerülhetnek. Mert ha van melletted bárki is, elgáncsol. Főleg így, hogy már az elején elhagyott, megcsalt, egyebek.


Keress munkát, felejtsd el, hogy ki voltál, ha lesz pénzed, járj egyetemre, akármire. Ha már hagytad feléledni az igazi énedet, próbálj meg boldog lenni...

Végre.


Akkor már nem akárkik vesznek majd körül, hanem BARÁTOK, akik segíteni tudnak majd, és talán akkor találsz egy olyan párt magadnak, akit megérdemelsz.


De amíg szakadt hamupipőkének érzed magad, nem jön elé a "szőke lovag az Audi A8-on"!!! :)


Higgy magadban.

Megérdemled.

2010. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem kell találkoznod apád családjával. Figyelj a gyűlölködésed felemészti az igazi énedet. Na most figyelj, három olyan betegséget rótt ki rám a sors, amiből soha de soha nem fogok ki gyógyulni! Még is itt vagyok, és még hányan vannak kritikus helyzetben. Én mérlegelni szoktam, ha rám jön a bánat. Mi a rossz, és mi a még rosszabb.
2010. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A "hosszú" vagyok, megint.


A harag és düh, ami benned van, jogos. Én egy harcművészettel és lovaglással vezetem le, de nagyon sz@r. Ismerem ezt.

A bizalom meg drága, de tanuld meg, amíg Te nem bízol, más hogy' bízzon benned?

Csak nyugi.

2010. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :(

Azt teszem, próbálom lekötni magam, egyetemista vagyok, első éves.

Az emberek valamiért nem közelednek, nem tudom mit vétek.

Tudod miből állnak a napjam?

Állandóan otthon vagyok, nem akarom az embereket, max ha egyetemre megyek 2 hetente 2-3-4 alakalom, nem több. Vannak ismerősök, de nem barátok, egy sincs. :(

Aztán ha kimozdoluk, az vagy anyukámhoz történik, vagy a kutyával az erdőbe a csndbe békébe. :(


Ez az én életem, míg korábban edzésekre jártam voltak barátaim, mára minden más.

2010. jan. 9. 20:02
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagyok, köszönöm nektek!


A páromnak gyakran elmondom az érzéseimet, de nem veszi komolyan. Azt hiszi, és ezt mondja is, hogy szerinte csak vicc, magamra próbálok venni egy állarcot. Nem hiszi el, pedig komoly.

2010. jan. 9. 20:04
 16/19 A kérdező kommentje:

Most mennem kell, de nyugodtan írjatok. Később még jövök.

Szép estét mindenkinek!

2010. jan. 9. 20:04
 17/19 anonim ***** válasza:

Mitől lett más? Mitől lett ilyen?

Találd meg az okot és iktasd ki.


Kutyussal az erdő békéjében, szerintem ez a napjaid fénypontja! :)


Amiket írtam, írtunk, olvasd el, ott már minden megvan. A kérdés, látod-e?

2010. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Miért KELL neked annyira ez a pasi???
2010. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A hűtlen páromra gondolsz, vagy arra a férfira , akit megszerettem?


Nem tehetek róla, de a páromtól kezdek eltávolodni. Örökké hazudik nekem, kis dolgokban is, pedig szerintem nem kéne, akkor talán hinék neki. Így azt gondolom, ha ilyen dolgokban hazudik, nagy dolgokban pláne. Nem szeretem, amióta megcsalt, és elmúlt a rózsaszín köd és látom milyen, nem pedig hiszem valamilyennek, azóta üres vagyok, semmi érzés.

Azonban a másik férfira nagyon sokat gondolok. Majdnem ebben a helyzetben van mint én. Nincs senkije, elkeseredett, de az a probléma, hogy emiatt kissé rideg is és mogorva, de beszélgettünk érzésekről, és megnyilt nekem. Borzasztóan aranyos és figyelmes, csak nem tudom mi baja most velem. Gondolom,hogy annó a párom miatt nem folytatódhatott a dolog, talán megbántottam. Nem engedi, hogy helyre hozzam, éljen a makacsság.

2010. jan. 9. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!