Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fodrász, vagy ehhez értő...

Fodrász, vagy ehhez értő emberek tanácsára van szükségem, nagyon hullik a hajam, ez ellen mit tudok tenni, illetve min kellene változtatnom hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Évek óta nagyon sok hajam hullik, bár így is dúsnak látszik a hajam. Amikor megmosom, nagyon sok kijön, amikor fésülködöm akkor is. Valakinek van valami tapasztalata, ötlete, tanácsa, hogy mit lehetne tenni? Mindig hosszú hajam volt, tudom hogy a hosszabb hajúaknak nagyobb mértékben hullik a hajuk, levágattam, így vállig érő, de nem érzek változást. Köszönöm a tanácsot, segítséget előre is! 24/N

2014. júl. 31. 08:04
 1/4 anonim válasza:

Aki levágta fodrász mit mondott erre?

Én tegnap vágattam le vagy 25-30centivel lett rövidebb. Nekem is marokra hullott, igaz én most szültem májusban, de már nem bírtam elviselni.

Én egyszer már levágattam ugyanígy pár éve akkor szintén hullott, majd megerősödött. Azt mondják, van olyan, hogy a hajhagyma nem bírja a terhelést, így most megint pihen egy kicsit.


Amúgy hullhat hormon probléma miatt is.

Attól is akár ha festve van.

Sok oka lehet ennek.

2014. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes, hogy hullik. A haj időről időre cserélődik.

Ha aggódsz miatta akkor menj el egy bőrgyógyászhoz. Ő tud adni rá valamit. Vannak vitaminkészítmények amik megerősít(het)ik a hajtöveket, így kevésbé hullik a haj.

2014. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amikor levágták a hajam, mondták hogy amiatt is lehet, hogy hosszú hajú lévén a legtöbbször összekötve hordtam a hajam, és amiatt is hogy hosszú. Ezért is döntöttem úgy, hogy rövidebbre vágatom. Festve nincs, természetes a hajam, nagyon régen, még évekkel ezelőtt festettem. A hormonproblémát látom a lehetséges útnak, a korábbi vérvételeim mutattak bizonyos hormonbéli rendellenességet, de még utána fogok nézni, kérdezni. Köszi még egyszer az útmutatást! :))
2014. júl. 31. 08:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Napi 100 hajszál kihullása normális, ha ennél jóval több hullik beszélhetünk betegségről. A hajhullást az is okozhatja, amit az előző kommentelők írtak, de okozhatja a szervezetben megbújó gyulladás is, amit gócnak nevezünk. Ilyenkor a háziorvos tud kérni vizsgálatokat, ún. góckutatást, de ez csak akkor indokolt, ha több, mint 100 hajszál hullik ki/nap.
2014. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!