Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Policystás vese és máj?

Policystás vese és máj?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok.Eddig csak a veséimen volt,de már van a májamon is.Észrevehetően romlik az állapotom.Állandóan fáj a hátam,derekam.Nehezen tudok pisilni,dagad a lábam...

7 éve dolgozom a munkahelyemen,de több hónapja táppénzen vagyok.Szakorvos adhat ki igazolást,hogy csökkent a munkaképességem?

Van,aki ilyen betegséggel küzdd?


2010. jan. 12. 04:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint a munkaképesség csökkenést, illetve annak mértékének megállapítását orvosi bizottság állapítja meg.

Sajnos ez a betegség elmúlni nem fog, megállhat egy szinten vagy rosszabbodhat. A lábdagadás amiatt van, hogy egyre kevesebb a normál veseszövet, nincs, ami rendesen eltávolítsa a folyadékot a szervezetedből.

2010. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Látom már régebben írtad ki ezt a kérdést. Nekem pont ugyanazek a panaszaim kb 4 hónapja, azóta vizsgálnak de még semmi nem derült ki:S Már egy csomó helyen voltam hogy mért nem tudok pisilni meg mért fáj a derekam, a hasam és még semmi nem derült ki:S Lehetséges hogy nekem is ez lenne a bajom? Milyen betegség ez? Én még csak 18 vagyok:S
2010. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Én örököltem az édesapámtól.Cisztákkal van tele a vesém,meg a májam....ami idővel annyira tönkreteszi a szervet,hogy teljesen leáll.És transzplantációra lesz szükség.De nem biztos,hogy neked is ugyanaz a problémád.Voltál már ultrahangon?Ott pontosan látják,hogy van e neked rajta ciszta.Lehet,hogy neked vesemedence gyulladásod van,vagy veseköved,azért nem tudsz pisilni.

Írj,ha kiderült,mi a gondd nálad:)Addigis jobbulást!

2010. ápr. 29. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!