Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS mi ez az érzés?

SOS mi ez az érzés?

Figyelt kérdés
1 pillantra fura érzés volt a torkom mélyén valami forroság de ijjeszto nem tudom pontosan mi, az igaz h refluxom van de ilyet még sosem éreztem szedem a ventert és savlekötöt kicsit javult de akkor mi ez? vagy az h sok stressz ért mostanában??? állandóan fura tüneteket veszek észre magamon, pánikbeteg is vagyok és ez nekem igy rossz nagyon az ideg játszik velem???

2014. aug. 8. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit éreztél inkább köthető a gyomor refluxhoz mint a pánikhoz. Nem hasra ütés szerűen írom ezt, hanem tapasztalatból, ugyan is én magam is mindkettőben szenvedek. A gyomor reflux is képes előidézni olyan tüneteket mint amiket egy pánikroham bármennyire is meglepő. Például a reflux a pánikkal egyetemben képes olyan tüneteket okozni, hogy mellkasszúrás, émelyigés, hányinger, haspuffadás. Szóval nagyon könnyű összekeverni a kettőt és sajnos az ember (akik ezekben szenvednek) azt sem tudja, hogy most melyik az amivel dolga van éppen.


...és igen, az ideg az ami játszik veled, de nagyon. Ugyan ez a helyzet velem is. - De megkérdezhetem, hogy mik azok a tünetek amiket észlelni szoktál, amik jelentkeznek nálad?

2014. aug. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4éve vagyok pánikbeteg és szorongok állandóan, már ott tartok hogy napi 2frontint beveszek kicsit hat (tegnap kezdtem el szedni : régen is szednem kellett, nem szoktam rá ennyitol még nem lehet. na szóval 2 éve nagyon idegeskedtem és fájt a gyomrom hetekig már annyira fájt marta minden bármit is ettem 2011 oktoberben tükrözték gyomrom nem találtak semmit, majd november végén már nagyon fájt mentő vitt el majd meghaltam annnyira ott két hétig savlekötökkel kezeltek, de nem tükröztek mondták hogy nemrég volt és felesleges lenne amúgyis. azóta hogy hazajöttem decemberben elkezdett kaparni a torkom ha hiszed ha nem felváltotta azóta gyomrom sosem fájt a torkom rossz két éve, állandoan érzem h kikezdte valami már minden irritálja, kapar, köhögésre ingerl, rekedt vagyok dokik szerint reflux de nem látnak semmit most kaptam erosebb gyogyszert rabyprex napi 2őt meg Venter-t talán picit jobb de remélem elmulik végleg, probálok nem idegeskedni szerintem az hozza elo tuti.....elotte sosem volt ilyen problémám, sőt az elején nem is foglalkoztam vele kicsit kapart csak és már ott tartok hogy nagyon nagyon rossz, ...... semmi más tünetem nincs :/
2014. aug. 12. 06:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megijeszteni téged, de azt hiszem, hogy ez nálad valami más lesz. Elolvastam az üzenetedet még kora este, és böngészgettem a neten, hogy hátha találok valami legalább ehhez hasonlót amiket itt leírtál és felsoroltál, de semmi. Viszont egy dolgot tudok számodra ajánlani amivel komolyabb előrelépést tehetsz az érdekedben. Nem tudom, hogy helyileg merre felé élsz, de Vácon van egy kiváló gasztroenterológus, Dr. Szalóki Tibor (itt a weboldala: [link] aki kimondottan az ilyen dolgokra specializálódott. Ő kiváló orvos, nem hiába kapta meg a Ph.D. fokozatot, én magam is nála voltam a refluxommal, és nagyon szépen kigyógyította csekély egy hónap alatt teljesen kigyógyított.


Nekem egyébként Qvamatelt kellett szednem a refluxra, de hiába szedtem, ugyan úgy szúrt a gyomorszájam és sokszor már ott tartottam, hogy azt hittem lekaparom a falat. Elmentem ehhez az orvoshoz és sima antibiotikumokkal probléma nélkül kikezelt. Nem beszélve arról, hogy rangjához képest még viszonylag olcsónak is mondható ez az orvos. Én a helyedben mindenképpen felkeresném őt mert a javadat szolgálná, veszteni valód pedig egyáltalán nincs.

2014. aug. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért hiszed h nem reflux? és miért azóta van ez h fájt a gyomrom? és dokik miért mondják h reflux tünetek??? torok kaparás, csiklandozás, rekedtség, nem kell ahhoz h fájjon a gyomor de mindgy is am pár napja már nem kapar reggelente a torkom mióta szedem ezt az eros savlekötöt,de azért elmegyek kivizsgálásokra mert már elegem van.....
2014. aug. 13. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!