Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évek óta rettegek a hányástól....

Évek óta rettegek a hányástól. Egyszerűen rettenetes ez az egész. Nagyon félek tőle. Légyszi nyutasson meg valaki hogy nem is olyan vészes. Bepánikolok sokszor meg gyógyszereket szedek nehogy hánnyak. Más is van így?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, nem bántásból írom, de szeritnem keress fel egy pszichológust, mert ez nem normális, főleg hogy gyógyszert is szedsz rá.

[link]

Emetofóbiának hívják a problémádat.

2010. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál volt ez az állapot, akkor jött elő nála, amikor összeszedett egy olyan vírust, amitől többször is hányt. Na azután ezt halottam egy nap többször is. Szedettem vele B6 vitamint. Egyébként semmi más problémája volt. Vérvételre vittem, belgyógyász is megvizsgálta. semmi probléma. Talán már kétségbeesésembe de leültünk és belemagyaráztam. A hányástól nem kell félni, ha valami kiakar jönni belőled az úgyis megtörténik.De jelzem egyszer sem hányt, csak saját magának generálta ezt a félelmet. Ezek után egyre ritkábban hallottam, hogy fél a hányástól,majd nem is panaszkodott.
2010. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam fiatal kamaszkoromban. Rettegtem tőle, ha mégis bekövetkezett, akkor sírtam mint egy kisgyerek...


De az élet úgymond "megoldotta" a problémámat, mert mikor terhes lettem, a 8. héttől a 20. hétig gyakorlatilag egész nap hánytam, fogytam is 5 kilót, mire félidős terhes lettem. Mikor végre abbamaradt, megváltás volt. De a végére ismét előjött.. de már nem okozott gondot.

2010. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek, pedig már 39 éves vagyok:) De csak akkor jut eszembe ha beteg van a közelembe vagy hányingerem van. B6 vitamin nagyon jó hányás csillapító.
2010. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

22:01


most újat mondtál. nem tudtam, hogy van ilyen fóbia is. mindjárt végignézem a listát, megnézem nekem milyen/milyenek vannak :)

2010. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ugye a "666 számtól való félelem" csak vicc? :)
2010. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Passz, ennyi erővel a lista többsége is kamu lehet (kopasz emberektől meg napsugártól való félelem, lol), de a mai világban ki tudja mik létezhetnek.

2010. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kedvencem: "Paraszkavedekatriafóbia, Paraszkevidekatriafóbia, Friggatriszkaidekafóbia — félelem a 13-ikától amikor az péntek" Egyszer megtanultam mind a hármat kívülről, de sajnos már nem megy fejből :D
2010. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mekkora marha egy bunkók vannak.
2013. aug. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!