Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szülések után sajnos elég...

A szülések után sajnos elég csúnya lett a hasam. Nem elég, hogy csíkos, még lóg is, mint egy leeresztődött lufi. Nagyon szégyellem még a férjem elött is. Mit lehet tenni vele? Nagyon drága a műtét? Van rá valami támogatás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

támogatás nincs.

állítólag tornával lemegy, de én is kínlódok egy ideje és nem megy le, igaz eszek is, de hát szoptatok még, nem lehet diétázgatni.

Zsírégető krémet próbáltam, pár centit leszedett, maga a bőr azonban nem lesz szebb, ami kitágult az kitágult, sok idő mire visszahúzódik, erre is vannak krémek, én még csak egyet próbáltam a DM-es bőrfeszesítő olajat....hát egy flakon elfogyott , selymesebb a bőröm, de nem feszes.

2010. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan, pedig már több mint két éve szültem. Ha a bőr kinyúlt, akkor az egy idő után már nem húzódik vissza jobban sajnos. Ezt tényleg műtétileg lehet megoldani. Elvileg lehet rá támogatást kérni, csak nem szívesen osztogatják. Egyszer találtam egy honlapot, ahol ki lehet számolni, hogy a legmagasabb testsúlyból mennyit kell leadni (és fél éven át megtartani) ahhoz, hogy a tb részben vagy egészben kifizesse a plasztikát. Én kiszámoltam, hogy 45 kilóra kéne ahhoz fogynom. Terhesség előtt 60 kiló voltam, és nem voltam kövér, 16 évesen voltam 50 kiló és akkor már eléggé vékonynak számítottam. Hogy néznék én ki 45 kilósan? Ááá szóval szerintem ez felejtős az én esetemben. Sajnos már nem tudom hol van ez az oldal, de vannak ilyen "orvos válaszol" jellegű oldalak, ott is meg tudják mondani.

Amúgy kb. ilyen árak vannak [link]

Persze ez magánklinika, rendes állami kórházban is megcsinálják, ott kb. fele ennyi.

2010. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak ugyanilyen problémája van. Egy másik (nem szépészeti, konkrétan aranyér) műtétjét egy plasztikai sebészként is dolgozó orvos csinálta, és akkor kérdezett rá anyukám erre is. Neki azt mondta az orvos, hogy a műtét kb 300 ezer forint, DE, ha ez lelkileg őt nagyon zavarja, korlátozza, akkor menjen el pszichológushoz, járjon el néhány alkalommal, kérjen szakértői véleményt, és az alapján támogatást kaphat a műtétjére. Persze ez csak feltételezés, utána kéne járni, nem tudom biztosra, a műtét árát azonban ekkora összegben határozta meg.

Ja, és letornázni nem lehet...Anyukámé már 16 éve ilyen, főleg az utóbbi néhányban, amikor nagyon lefogyott. Most 170 cm és 62 kg 40 évesen, szóval minél soványabb, sajnos annál inkább látszik. Tudom milyen rossz, mert ő is nagyon csinos, vékony, szeret szépen öltözni, de a nagyon feszülős felsők, vagy pl a bikini szóba sem jöhet nála :S

20/L

2010. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én 8 hónapja szültem és nekem is van ilyen problémám. Én alakformáló szalonban voltam és egy tekercseléses kúrát csináltam végig. Zsírégető, feszestítő krémmel bekenték az egész testem és betekercseltek. Ebben voltam 1 órát. Egy kúra 10 kezeléből állt, és 10 cm-rel lett kissebb a hasam. Szóval nekem bevállt.
2010. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hasizom is rekonstrukcióra szorul, nem csak a bőr, akkor 100%-ban támogatja a TB. Nekem ingyen volt a műtét, nem kellett hozzá sem pszichológus, sem pszichiáter szakvéleménye. Egy sebész kapott 30 e Ft-ot, és "megállapította", hogy a hasizmom is korrekcióra szorul. :) A plasztikai sebész ugyanennyit kapott, így 60 e Ft-ból megvolt. (Állami kórház, nem magánklinika.)
2010. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez komoly? Jó ezt tudni, nagyon hasznos volt az infó :)
2010. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy komoly. A bőrt kimetszették, új köldököt csináltak. Óvatosan nyújtották felülről a bőrt onnan, ahol már nem volt csíkos. Két napig szoros kötés volt a hasamon, és nem volt szabad felkelni. Utána olyan hasszorítót kellett hordani, ami a mellkasomig felért, kb 6 hétig. Utána már lehetett napoztatni is, és óvatosan sportolni, pl úszkálni. Egy hétig kellett feküdnöm a kórházban. Egy vékony műtéti heg maradt, amit eltakar a kétrészes fürdőruha.
2010. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, kérlek, írd meg nekem privátban, hogy melyik kórház volt ez (esetleg doki, aki vállalja?)!

tothevalaura@gmail.com


Előre is nagyon szépen köszönöm!

2010. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem is megírhatnád privátban!!!Nagyon megköszönném!!!És a többieknek is köszi a válaszokat!!!
2010. jan. 16. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!