Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió vagy vérszegénység?

Depresszió vagy vérszegénység?

Figyelt kérdés

Állandó indokolatlan fáradtságot érzek, képtelen vagyok koncentrálni, nincs étvágyam, nincs kedvem a napi dolgokhoz sem. Nem dolgozok, mert nem érzek erőt magamban. A lehangoltság hullámokban jelentkezik, van amikor jól érzem magam, és van hogy 2-3 napig is folyamatosan lehangolt vagyok. Nagyon sokáig tart elaludni, pl. 10-kor lefekszek, de csak 1-2-kor alszok el. Nincs kedvem semmi komolyabb dologba belevágni, mert erőtlennek érzem magam.


Ez depresszió vagy vashiány? Ezek a tünetek mindkettőre igazak lehetnek. Régen, kiskoromban elég gyakran, kb. évente jártam vérvételre, mert voltak hasonló tüneteim, kaptam vasat is. Szeretném azt hinni, hogy vashiány, azon könnyebb segíteni, de félek, hogy depresszió, mert azt meg a családi hátterem indokolja. Szívesen mennék orvoshoz, de ezek miatt nagy ívben tettem a TB-re, úgyhogy meg vagyok lőve ilyen szempontból. Elég sok ideje tart ez az állapot, jó lenne változtatni.


Köszönöm a válaszokat. 24/f



2014. szept. 2. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez sokkal inkább depressziónak néz ki a leírás alapján. A TB-det pedig rendezd mihamarabb, mert sosem tudhatod mikor lesz szükséged rá.
2014. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kiegészíted a leírást akkor sokat segítenél a válaszadásban. Először is mióta nem dolgozol? Milyen a viszonyod a családoddal? Van-e barátnőd? Vannak-e barátaid? Ha igen milyen kapcsolatot ápolsz velük?

Mi a célod az életben? Mi az ami miatt úgy érzed hogy nincsen életkedved?


Egyébként megjegyezném az ember egészségügyi helyzete szoros összefüggésben van a mentális/lelki egészséggel.

2014. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igy ennyi leirásbol én is a depressziót mondanám
2014. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen tüneteim voltak és depresszió volt, amihez később hozzácsapódott a stressz és így lettem gyomorfekélyes és depis is.
2014. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!