Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fokozott izzadás. Mi bajom lehet?

Fokozott izzadás. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
A probléma tavasz vége körül és nyáron a legszörnyűbb. Ha legkisebb meleg ér, azonnal elkezdek izzadni es főleg az arcomon látszik meg: homlok, orr, áll, és az orrom alatt. Ha tényleg meleg van odakint és a szabadban vagyok ez nem zavar, természetesnek tűnik, mert mindenki izzad. Ám ugyanez van belső térben is, ahol nincs kellemesen hűvös. Ilyenkor hullámokban önt el a forróság és izzadni kezdek, ez akkor a legszörnyűbb, ha emberek között vagyok, akiknek furcsán jön le, hogy izzadok, pedig nekik semmi bajuk sincsen. Zsúfoltabb helyeken szokott rám törni, illetve például buszon a halálomon vagyok, így kerülöm is a tömegközlekedést, ha lehetséges. Egyébként nem vagyok kövér, itthon edzek is, szálkás testalkatú vagyok. Pszichés probléma sem jöhet szóba, mert kellemes hőmérsékletű helyen illetve télen nem áll fent ilyen baj, viszont nyáron olyan helyzetekben, amit fentebb említettem, szorongok az emberek között, legszívesebben elmenekülnél.Ilyenkor nem tudok beszélni, az emberek szemébe nézni és folyton törölgetem az arcom.. Kicsit zárkózottabb típus vagyok, de van barátnőm és minden rendben a társasági életemmel. Milyen kivizsgálásra menjek el? Úgy érzem, valamit tennem kell ez ellen.

2014. szept. 3. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában hormonális problémák/zavarok okoznak ilyen gondot. Lehet pajzsmirigy, azt a háziorvos is mérhet, de lehet mellékvesehormon is.

A szorongás miatt nem aggódnék, mármint ha valaki ilyen helyzetbe kerül, vagy más betegség miatt kell aggódnia (állandó hasmenés, vagy csak indokolatlan elpirosodás), akkor értelemszerűen feszélyezik a helyzetek, amik kiválthatják. Először a háziorvosoddal beszélj, mindenképpen mondd neki, hogy ilyenkor a hő is elönt, hogy tudja, hogy vannak "hőhullámaid" is. A háziorvosnál kezdj, kérj tőle pajzsmirigymérést és általános vérképet, hogy lehessen látni, minden rendben van-e. Ha ez okés, akkor mehet tovább a dolog endokrinológushoz, de az hosszabb idő, mire időpontot kapsz.

Lehet az ok még fertőzés (az általános vérképből ki fog tűnni), gyógyszermellékhatás (bármi, amit hetente többször beszedsz, stressz szindróma, túl fűszeres kaják (a kínaiban, vagy a vegetában lévő egyik anyag tipikusan izzadást okoz, van, aki érzékenyebb rá).

2014. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:D
2014. szept. 4. 15:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem nyert, sajnos, mindent megnéztek a vérképemben, azt mondták, tökéletes. Azt hiszem, a probléma nem testi eredetű.
2015. febr. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!