Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet beállítani a...

Hogyan lehet beállítani a biológiai órámat?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy működtem, hogy ébresztő óra nélkül minden nap azonos időben keltem, és nem kellett azon sem gondolkoznom, mikor feküdjek le aludni. Csak elálmosodtam, és mentem. Ez az idő sajnos 2 órával előbbre tolódott, és ez így nagyon nem fér össze a napirendemmel.


Van valakinek valami jó módszere, hogy hogyan lehetne ezt az ideális állapotot újra elérni? Próbálom előbb felébreszteni erőszakkal (órával) magamat, hátha akkor a lefekvési időm is korábbra kerül, de még nem sok sikert értem el ezen a téren.



2014. szept. 10. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha korábbra tolódtál, akkor ne feküdj vissza arra a két órára, hanem szervezd át a napodat.

Ha későbbre, akkor azt elég nehéz kezelni. Megpróbálhatod a következőket:

Minden nap csak egy negyedórával korábban fekszel le. Ha ez nem megy, akkor minden héten egy negyedórával fekszel le.

Ha van hosszabb szabad két-három heted, akkor körbe is mehetsz a lefekvéssel.

2014. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos későbbre csúszott el, de köszöm a választ, ment a zöld kéz :)
2014. szept. 11. 12:34
 3/3 kalmanfodor válasza:
Milyen változások történtek az életedben mert az biztos hogy befolyásolta ?Hány éves vagy mit teszel máskép mint ez előtt?Az alvásod rendben van e? Gondold át..Ha gondolod tudok tanácsot adni de így ez kevés..Szia.
2015. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!