Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudom megállapítani...

Hogy tudom megállapítani magamon, ha rákos vagyok?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nem írtál részleteket.

Ha nő vagy,és le szeretnéd ellenőrizni,hogy van-e mellrákod,akkor tedd a következőt:

menstruáció elmúlása után 2-3 nappal a legjobb végezni,hogy ne legyenek duzzadtak a tejmirigyek.A legtöbb daganat a mell külső-felső negyedében fordul elő.Vetkőzz le félmeztelenre,tedd kicsit síkossá a bőrödet,tükör előtt nézd meg a melled,tapasztalsz-e elváltozást (asszimetrikus emlők,ami nem volt,visszatérő emlőgyulladás,a mellbimbó színének,alakjának elváltozása,szokatlan állása,spontán vagy nyomásra történő váladékozása.ha ilyet tapasztalsz,menj orvoshoz.bőrelváltozás:hámlás,bőrdudor,'narancsbőr'tünet az emlő bőrén,új pigmentáció-ha ilyet tapasztalsz,akkor a bőrgyógyászhoz menj,)

Vizsgáld meg a melled 2 kéz közé fogva,alulról-felülről tapintsd át,felső kezed ujjaival,alsó kezednek nyomva tapintsd át centiről centire.

Feküdj hanyatt!Tegyél párnát a jobb vállad alá,majd a jobb karod emeld a tarkód alá.A bal kezed mutató,középső és gyűrűs ujjával a melled a mellkasnak gyomva ismét vizsgáld meg körkörösen,függőlegesen,kifelé irányuló mozdulatokkal.

Állj fel,leeresztt karok mellett tapintsd át a hónaljárkot,nem érzel-e csomót.

Vedd ujjad közé a mellbimbót,váladikozik-e.


Nagyjából ennyi ez a fajta,de milyen rákfajtára gondolsz?Milyen nemű vagy?Úgy érzed valami miatt,hogy az lennél?

2008. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nő vagyok. Csak nem tudom, ha csomót tapintok, az mi lehet.
2008. aug. 10. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A csomó a mellben sokminden lehet. Ha nem megfelelöen vizsgálod meg magad (két ujjal összecsíped a melledd ) találhatsz benne csomót ami persze nincs is ott.

Tehát a csomó lehet: megmaradt mirigysziget a mellben ha már kezd zsirosodni, lehet lipoma ( zsirdaganat, ártalmatlan ), cysta ( folyadékkal telt tömlö, teljesen jóindulatú ), lehet fibroadenoma ( ami szintén jóindulatú ) és természetesen a mellben tapintott csomó jelezhet rosszindulatú folyamatot is. Ha bármilyen csomót tapintasz jobb ha elmész a Nőgyógyászhoz aki áttapintja és ha úgy itéli meg elküld mammographiara vagy emlő ultrahangra.

2008. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!