Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki tapasztalt bélproblémák...

Valaki tapasztalt bélproblémák terén? Kellemetlen témáról lenne szó, nagy szükségem lenne a segítségetekre.

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy szélgörcs problémáim vannak. Nem ez a normális, hanem megfeszül a hasam, puffadt vagyok, és szinte szivárognak belőlem a gázok. Ez az irodában ahol dolgozom nagyon kellemetlen, pedig próbálok tenni ellene. Hiába megyek wc-re minden reggel, ennek ellenére is fennáll a probléma. Olvasgattam a témában, mellőztem a rosrokat, sokszor keveset eszem, kortyolva iszom, de semmi eredménye.. Azt találtam, hogy ez a bélben lévő ártó baktériumok hibája. Ma vettem probiutikumot, ez segíteni fog? Milyen orvost keressek fel ezügyben? Azonnal ható megoldásokat tudnátok javasolni, ami nem szélhajtó hatású? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

26/L



2014. szept. 30. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ugyan ez van. Lehet Ételintolerancia(pl. tej, laktóz, lisztérzékenység) IBS (irritábilis bél szindróma) - ennek főleg pszihés lelki eredete van, krónikus hasnyálmirigy gyulladás, vagy tényleg lehet hogy az amit mondasz, hogy rossz bélbakt.-ok, mert én is állandóan fingok meg hasmenés szorulás felváltva, de ha például kapok egy antibiotikumot egy influenzára (az ugye minden baktériumot kiírt) akkor utána kb 1 hónapig teljesen normális ott lent minden. Utána visszaáll a rossz kerékvágásba.


18/F

2014. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!