Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen állapot ez?

Milyen állapot ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na most olvastam egy-két dolgot, de még nem tudom mi az igazság. Ő.. volt már valaki úgy, hogy még mielőtt felkelt volna / felriadt volna, úgy érezte, hogy ébren van és mégis álmodott? Rémálom volt, szó szerint a saját ágyammal, a saját szobámmal álmodtam azt, hogy fekszem és egy fekete csuklyás valaki (olyan mint egy lidérc a Gyűrűk urából vagy, mint egy dementor a Harry Potterból / régi mesék kaszása) magához akar szippantani.



2014. okt. 12. 10:22
 1/2 anonim válasza:

Én ugyan nem értek hozzá, de alvásparalízisre tippelnék. Nekem is vannak, olyankor nem tudok megmoccanni, csak nagy erőfeszítések árán, és ha az megvan, már ébren is vagyok, de a mozgás még várat magára egy kicsit. Én általában zuhanok olyankor, nem látok semmit, csak érzem. De volt már olyan éberálmom, hogy valaki rám akart támadni, én meg nem tudtam hangot kiadni, és olyan is volt, hogy egy koszos, fehér csempékkel kirakott helyre „hallucináltam magam”, ahol folyton vízcsöpögést hallottam. Ezeken kívül volt már pár, de azokra már nem emlékszem, most már nem álmodok a zuhanásos történeten kívül semmi szörnyűséget szerencsére. Egyedül a zuhanásos történet a visszatérő. Ezek a jelenségek nálam ma már csak pár másodpercesek, de mikor kisebb voltam, eltartottak akár több percig is. (Az egyik barátnőm anyukája mondta, akivel egyszer együtt utaztunk vonaton. Az ember egy zögyögő járműn nyilván még álmában is tartogatja magát, hogy ne csapódjon neki mindennek. Na, hát én pont ezt nem tettem. A barátnőm anyukája szerint olyan 3 percig talán ha eltartott.)

Nem tudom, hogy ez is olyan állapot e, mint amire Te gondolsz, de remélem, hogy tudtam segíteni. 

2014. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm T. válaszod! Segített :)
2014. dec. 18. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!