Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van köztetek olyan aki már...

Van köztetek olyan aki már évek óta nem iszik alkoholt? (SOHA) És tökéletesen érzi magát nélküle?

Figyelt kérdés
Még ha az előtt is csak nagyon ritkán ivott?
2014. okt. 16. 10:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Még akkor is csak ritkán ivott?
2014. okt. 16. 10:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Még ha"
2014. okt. 16. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van sok ismerősöm aki egyáltalán nem iszik alkoholt, mert nem szereti. A férjemnek meg teljesen mindegy, hogy iszik-e vagy sem, mert nem érzi meg a hatását, csak ha annyit iszik, ami már anyagilag nem érné meg, emiatt nem is szereti. Én pedig 3 éve nem iszom, gyógyszerszedés miatt, de szívesen innék. Persze korábban is csak hétvégente ittam egy kevés bort, vagy sört.
2014. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már több mint 2 éve nem iszom alkoholt és egyáltalán nem is hiányzik. Ezen sokan meglepődnek, hiszen még csak 20 éves vagyok. Én is gyógyszerszedés miatt nem iszom, nem kockáztatok.
2014. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En nem szeretem az alkoholt. Borbol ha iszok egy kicsit, mar attol hanyingerem van, utalom. A tomenyek meg marjak a torkomat.

Egyedul a koktelok elviselhetoek szamomra, de nem erzem szukseget, hogy igyak, tehat 4 eve semmi:)


19/L

2014. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
Én belehomorítottam rendesen sok évvel ezelőtt és csak a nejem türelmének köszönhető hogy kitartott mellettem. Aztán abbahagytam de úgy hogy magamtól és TELJESEN. Sokszor kérdezik hogy hogy sikerült de nem tudok kielégítő magyarázatot adni. Nem probléma ha isznak mellettem nem irigykedem,egészségükre. Soha nem gondoltam hogy én most jobb ember lettem vagy ilyesmi. Az is az életem egy része volt és én éltem meg meg a mostani alkohol nélküli életem is az enyém. Nem kívánom? Nem. A családi összejöveteleken nekem valami üdítőt töltenek és mindenki elfogadja hogy én nem iszom. A tökéletesség érzésének csak egyik szegmense az alkohol, jó mondjuk oldja a gátlásosságot,felszabadultabbá teszi a társasági hangulatot és még sorolhatnám. Én nem igen vagyok gátlásos és általában találok témát ha beszélgetésről van szó. Eltelt jó néhány év és voltam én is padlón de eszembe sem jutott hogy felvidulás okán az alkoholhoz nyúljak.
2014. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

23 éves vagyok és 8 éve, 15 éves korom óta nem iszok egyáltalán. Persze kívánom és a bort is megszagolom, de nem iszom egyáltalán semmiféle alkoholt. 5 éves korom előtt jónéhányszor ittam és szerettem is, de migrént váltott ki nálam, ezért azt javasolták az orvosok hogy inkább n e igyak. Szóval nálam ez a helyzet, és bírom nélküle. Meg ha a társaság éppen berúg a hangulat visz engem is, szoval nem kell én igyak ahhoz hogy hülyeségeket csinálja és énekeljek az úton, megy nekem az alkohol nélül is. Így is lehet szórakozni.


Viszont ami idegesítő, hogy akik ezt nem tudják, kínálnak ezzel-azzal és amikor megmondom nekik hogy egyáltalán nem iszom, kiakadnak hogy "ilyen nincs, ez lehetetlen, biztos ünnepnapokon vagy alkalmakkor iszol", vagy "megihatnál már igazán valamit mert nagykorú vagy"..."csak a kedvemért", "az egészseéemre" stb. Tényleg ennyire nehéz megértetni az emberekkel hogy én nem iszom. Semmi kifogásom azok ellen akik alkoholt fogyasztanak, és nem is akarok senkit lebeszelni, de akkor meg mi bajuk van azal ha én pont nem iszom.


Picit hosszura sikeredett, de jól esett kiírni magamból.

Minden jót.

2014. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!