Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hiponderek és az internet!...

A hiponderek és az internet! A világháló gyakran válik a betegségektől rettegő emberek elsőszámú találkozóhelyévé. A hipochonderek gyanúját pillanatok alatt megerősíti a többi felhasználó. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A hipohondereket a pánikbetegektől egy hajszálnyira választanám el. Sőt sokszor nem is. De legalább itt mindenkinek van egy kapaszkodó, hogy névtelenül leírhatja problémáját, és ez nem rossz dolog. Például vasárnap este itt életeket mentettünk meg két szénmonoxid mérgezett fiatalról volt szó. Akik kétségbeesésükben nem tudtak hirtelen kihez fordulni, és szerencsére nem hagytuk annyiban. Kiment hozzájuk a mentő és oxigénre tették őket a kórházban. Majd visszajeleztek két órahosszáig bent voltak. Ha nem cselekszünk fél óra kellett volna ahhoz, hogy tragédia történjen.
2010. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Amióta netem van, sokkal több betegséget ismerek, és mivel hipohonder(nem tudom leírni) vagyok, többet tudok beképzelni magamnak! ÁÁÁh tiszta hülye vagyok!

De itt is csak tippelgetni lehet kinek mi a baja, vagy nincs tényleg semmi, vagy van!

Ezt már csak orvos tudja mondani.

2010. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hipohonder nem attól az, hogy a neten ezt "megszavazzák", hanem éppen attól, hogy magára vonatkoztat olyan tüneteket, amelyek nincsenek is.

Akit a neten szerzett vélemények romba döntenek, ne kérdezzen, hanem forduljon orvoshoz a panaszaival.

2010. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na igen :(

Én is hipochonder vagyok, és itt a neten panaszkodtam hasfájásra. Belém beszélték, hogy biztos petefészekcisztám van. Utána kiderült: csak felfáztam...

2010. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hipohander embernek nem kell feljönni ide, hogy beképzeljen magának betegségeket, elég ha a szomszéd néninek fáj a lába és elkezd neki panaszkodni. Pár perc múlva neki is fájni kezd a lába. Nem elítélendő ez a probléma, de hogyan gyógyítják nem tudom, szerintem pszichológus, vagy pszichiáter segíthet.
2010. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!