Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ideális vérnyomás, és pulzus?

Ideális vérnyomás, és pulzus?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,pár napja mérték a vérnyomásomat állandó fáradtság miatt.a vérnyomásom 103/76 volt, a pulzusom 105.azt mondták,a vérnyomásom alacsony,a pulzusom magas.mennyinek kéne lennie a normális értéknek,és az enyém mennyire eltérő?

2014. nov. 8. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
120/80 az ideális vérnyomás és 72 az ideális pulzusszám.
2014. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt mondja a gépre elmentett szöveg, az ideális vérnyomás 120/80, a pulzus pedig 70-100 között. Helyesen beszélnek, a vérnyomásod alacsony, a pulzusod magas. Mondanám, hogy próbálj kávét inni vagy energiaitalt, hátha emelkedik a vérnyomásod, de a pulzusod nyugalmi állapotban magas, nem tudom mit tenne vele a kávé. Az alacsony vérnyomással addig nem kell foglalkozni, még nem fáradt tőle az ember, de mivel ez nálad már megvan, valamivel fentebb kellene egy picit vinni a vérnyomásod.
2014. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is lehet, h csak akkor volt kicsit magasabb a pulzus, mert az orvosi környezet feszélyezett. Ha van rá 5000 ft-od vehetsz otthonra egy vérnyommérőt, ha eddig nem volt otthon a nagyinak.

Én aszondanám a két értéked nem egetrengető, nagyon nem kell aggódni. Vas-at nézték már?

2014. nov. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sok helyen van lehetőségem merni,suli,munkahely,Itthon.suliban egy viszonlag laza nap után tamolyogtam el az irodaba vérnyomást méretni.121 volt a pulzusom,nem hiszem hogy a feszélyezett környezet lenne.a vérképem jó
2014. dec. 7. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!