Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon megvisel a felnőtté...

Nagyon megvisel a felnőtté válás. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok végezni az egyetemmel, 23 éves vagyok. Egy sokrétű probléma alakult ki nálam, melyet hosszasan elemeztem, és arra jutottam, hogy ez mind egy tőről fakad.

Két éve vagyok együtt a párommal, minden szuper, nem is álmodhatnék jobb társról, de mikor az utolsó előtti évnek vége lett az egyetemen, valami miatt elkezdtem kételkedni abban, hogy jól választottam-e. Nagyon idegesít, hogy ilyenre gondolok, bűntudatom is van emiatt, sokat sírok, ideges vagyok, mert borzasztó bunkónak érzem magam, hogy ilyenre egyáltalán gondolok.


Aztán: megvisel az is nagyon, hogy mindjárt végzek, dolgoznom kell majd egy munkában, amit választok, és emiatt el kell szakadnom a szüleimtől, nem élhetek már velük többé, mert nekem muszáj Budapesten dolgoznom, nem maradhatok abban a kis városban, ahol felnőttem. De ezekben az években, amikor egyetemista lettem, és kollégiumba költöztem, rájöttem, hogy mennyire szeretem a szüleimet, mennyire sokat tettek értem, és nem akarom őket ritkábban látni, mint most. Sőt, olyan dolgok is megfordultak a fejemben, hogy legszívesebben újra gyerek lennék, és hazaköltöznék hozzájuk.


Ez a két említett téma azért függ össze, mert a kapcsolatom nagyon komoly. És ettől megijedtem, hogy úristen, most már akkor sosem fogok pasizni, vele fogok élni, és mi lesz, ha megunjuk egymást...stb, vagyis kissé gyerekes a hozzáállásom. Ehhez pedig már értitek, miért kapcsolódik az, hogy a szüleimmel akarok lenni. Ez is olyan gyermeki.


Mit tanácsoltok, hogyan legyek ezen túl, és hogyan fogadjam el, hogy "kirepültem a fészekből"?



2014. nov. 9. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A felnőtté válás nem egyszerű, de természetes folyamat. Én anno pszichológushoz is jártam, bár nem hiszem, hogy lényegében segített volna. Előre félsz az ismeretlentől, de meglátod, ha benne leszel, hamar megszokod majd, és megtalálod a szépséget benne. :)
2014. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben nem lehet tanácsot adni, mindenki saját magán tapasztalja meg igazán a dolgokat. Nem igaz a mondás, hogy más kárán tanul az okos, nem, a sajátján.
2014. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon fiatal vagy még. A barátoddal semmi sem kötelező. Legyél vele, utazzatok, érezzétek jól magatokat, és majd erősödik az érzés, hogy ő a te párod, vagy kiderül, hogy nem. Az első ès legfontosabb, hogy egyetem utan helyezkedj el, dolgozz, szeresd amit csinálsz, a többi adja magát.

A szüleidhez ha elvégzed az egyetemet akkor is annyit mehetsz haza, amennyi most. Nincs leírva sehova, hogy utána ritkábban kéne látnod őket, mint most. Majd ha úgy érzed más fontosabb dolgod van hétvégén, akkor nem mész haza, amíg viszont haza vágysz, addig nyugodtan, amíg jól esik.

Nem tudom mi az a szakma, amit csak Budapesten lehet végezni..., tény, ott jobbak a lehetőségek minden féle szempontból. De én ismerek olyanokat, akik éveket dolgoztak Budapesten jó pénzért, jó beosztásban, és a végén azt mondták ELÉG! Nem bírnak tovább ott élni, és hazamentek, ott helyezkedtek el Debrecenben, Szegeden.... Lehet valamivel kevesebb pénzért, de ott élnek, ahol szeretnek élni.

Próbáld meg, és semmi nem kötelező, csináld ami jól esik.

Attól hogy elvégzed az egyetemet még nem kell végleges döntéseket hoznod. Nem kell férjhez menned, és leválnod teljesen a szüleidről.

Remélem tudtam segíteni...

2014. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Alig várom, hogy végezzek azzal a sza*os egyetemmel, meg hogy munkába álljak és dolgozhassak valami külföldi cégnél jobbacska fizetésért. Majd ha lesz elegendő fizetésem, akkor fogom igazán élvezni az életet.amúgy még nagyon fiatal vagyok, sokkal fiatalabb mint te, fiú.
2014. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lazíts. Élvezd az életet! 2015-ben kitör a világháború és mind meghalunk:)
2014. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!