Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma reggel kifőztem fél kiló...

Ma reggel kifőztem fél kiló spagettit és bolognaival megettem. Ezután wc-re mentem és kihánytam az egészet. Furcsa jó érzés volt! Mit tegyek hogy ne legyen rendszeres?

Figyelt kérdés

Huszonkét éves vagyok és 16 éves korom óta szenvedek bulimarexiában (bulémia és anorexia keveréke). Pszichiáterem mondta hogy az evészavaros betegeknél szinte lehetetlen teljes gyógyulást elérni. Az önképzavarom és testképzavarom egész életemben meglesz ahogy a kényszerevésem is!


Kb már vagy 4 hónapja nem hánytattam magam azt hittem meggyógyultam teljesen. Aztán most jött ez a mai reggel hát teljesen ki vagyok most. Mit tegyek? Amikor megyek pszichiáteremhez akkor mondjam ezt el neki?


Szerintetek normális hogy valaki fél kiló spagettit megeszik aztán kihányja?



2014. nov. 14. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fél kiló az a száraztészta volt, akkor abból legalább 1 kg lett kifőve. Ha rátetted a konzerv mártást (tele tartósítószerrel és fűszerekkel), akkor más is kihányta volna, de legalább is egész nap böfögne tőle.
2014. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd el az orvosodnak.

Persze, hogy hánytál. Ennyi kajától bárki hányna. Iszonyatosan sok, óriási mennyiség.

Csinálj tervet, hogy mikor, mit eszel, mennyit. Tervezd meg, nézesd át mással is, hogy ne legyen túl sok, túl kevés. És ahhoz tartsd magad.

2014. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A teljes gyógyulás meg a teljes élet között van különbség, és persze, lehet, hogy mindig lesznek nehéz napok-hetek, de ez nem jelenti, hogy az egész életed meg kell határoznia az testképzavarnak.

Mindenképp mondd el a pszichiáterednek, lehet, hogy ennyi evéstől bárki hányna, de itt a mintával van gond, meg a purgálással, mit felszabadító érzéssel. Próbáld kitalálni, hogy miért pont most volt erre szükséged négy hónap után. Valami hiányzik, vagy nagy stressz, vagy micsoda?

Nem az észt akarom osztani, hasonló cipőben járok, ez csak tapasztalat, hogy nekem a miértek sokszor segítenek.

2014. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!