Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is, aki csak szellemi...

Más is, aki csak szellemi munkát végez, ha nem mozog/sportol semmit rosszul érzi magát?

Figyelt kérdés

Én 21éves, 185cm, 65kg gépész vagyok. Rohadtsokat kell tanulni, mozogni nincs időm. De ha nem mozgok, tornászok, akkor amiatt pár napon belül olyan fáradt leszek, rossz lesz a közérzetem, úgy elgémberednek az izmaim, hogy már zavaró, elvonja a figyelmem a koncentrálástól, stb minden bajom lesz. Viszont ha tornászok egy kiadósat súlyzóval, az javít a dolgon.


De nem értem, hogy vannak 100kilós emberek, akik semmit nem mozognak, rohadt egészségtelen az életmóduk, mégis úgy pörögnek, sose fáradtak, nincs gondjuk az általános közérzetükkel, max a súlyukkal... Sajnos most csak egy példa jut eszembe : "Gabriel Iglesias comedian"


Csak nekem vannak ilyen gondjaim, vagy másnak is?


kösz



2014. nov. 23. 18:36
 1/1 Puppies válasza:

Ez minden embernél máshogy van.Gondolom egész életedben mozogtál valamit.Általában az olyanoknál van ez.De a testmozgás segíti az agy éberségét is de ezt is felfedezted már.Mindig mozogj ha tudsz.Mondjuk az is sokat segít ha mondjuk a lépcsőn felfutsz nem pedig sétálsz.Mozgólépcső és lift helyett lépcsőzz ha tudsz stb.Ezek is segítenek.Pár perc naponta szinten tart nem lesz olyan rossz kedved.És akármennyit is tanulsz néha kell szünet.Akkor menj el kocogni vagy csinálj valamit.


A dagadt lusta embereknél a sport kimaradt azért nincs emiatt rossz közérzetük de ha elkezdnek sportolni ők is sokszor mondják hogy jobban érzik magukat.Csak először nem érzik a különbséget.Te se tudnád mi a különbség ha nem sportoltál volna.


Amúgy sem egészséges 1 óránál többet ülni.Árt a keringésnek.Ha felállsz 2 percre már az is segít.

2014. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!