Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert van az, hogy a legtobb...

Miert van az, hogy a legtobb visszajelzes szerint "csinos" vagyok, de en undoritoan kovernek latom magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

14L. 160cm/56kg

Reggelente amikor tukorbe nezek, olykor-olykor sirni tudnek.. (vagy sirok is)

teny es valo, hogy nalam a dieta nem mukodik. Lassacskan eletmodvaltasra szanom el magam ... (vegre!) Heti haromszor sportolok ket ora hosszat. De az eves... Reggel semmi. (nincs ra idom) suliban szenya. haromkor vegzek: valami mocskosul egeszsegtelen cucckombo. este negyednyolc korul hazaerek es zabalok. Szoval rendszertelen, ill. egeszsegtelen. Szoval tobbnyire idohiany miatt nem tudok erre koncentralni. Nyaron amikor satoroztunk en poloban meg rovidnaciban furodtem. "a barataim elott inkabb nem villogtatom az uszogumit" Passzos vagy melyen dekoltalt stb felso szoba sem johet. Cicanaci? meg mit nem! Raadasul nem csak kovernek, de csunyanak is latom magam. Es a csavar: A legtobb fiu-ferfi ismerosom altalaban szova teszi, hogy igy szep meg ugy csinos. Ma egy sokkal de sokkal idosebb ferfi megkerdezte, hogy hany eves vagyok. Majd a valaszra elkerekedett szemmel vegig nezett rajtam es belekezdett a szokasos "ha most ilyen, mi lesz ket ev mulva...blabla" c. tortenetbe. Eszerint azt gondolna az ember, hogy "talan nem is vagyok olyan csunya"... De hat en annyira... utalom magam. Most akkor en vagyok a hulye vagy a korulottem levo emberkek?!



2014. nov. 30. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

"Miert van az, hogy a legtobb visszajelzes szerint "csinos" vagyok, de en undoritoan kovernek latom magam?"


A szép/csinos és a kövér nem ellentétei egymásnak, vagyis nem zárják ki egymást.


Pl. Tóth Vera is szép, csinos, de kövér.

2014. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
160 cm-hez 56 kg kicsit sok. De csak pár kiló felesleg van rajtad de nem mindegy milyen a testzsírszázalékod ,alkatod, izom van-e alatta stb. Az étkezés terén az lenne a lényeg h a minőségét kell megváltoztatni nem a mennyiséget. Továbbá próbálj lassabban enni mert lehet túl eszed magad. Nem mindegy mit sportolsz. Ha úszol általában hízáshoz vezethet mert sok kalóriát ledolgozol de éppen ezért éhes leszel és túleszed magad. Ráadásul te hízós alkat lehetsz kérdésed alapján. Nos következő általános okai lehetnek: Kövér voltál kicsiként,pajzsmirigy probléma,genetika,helytelen táplálkozás.Feleslegesen ne legyél önbizalomhiányos 160 cm-hez 50 kg normális.Ha izom van alatta akkor 56 kg pár kiló felesleg mindössze csak alacsony nőkön nehezen oszlik el.
2014. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Izom mondjuk akad rajtam, mert 8 evig tancoltam, tornaztam stb. most aerobikra jarok.
2014. nov. 30. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval amondó vagyok h az öltözködésed többet számít mint az alatod annyira ne parázz rá. Ettől még lehetsz jócsaj ha mondjuk ez bánt. Illetve szerintem vizsgáltasd ki magad mert ha nem genetika kis kori kövérségről van szó akkor pajzsmirigy probléma is lehet .Ha pedig nem akkor étkezésen kell változtatni.
2014. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én már orvoshoz akartam menni, de itthon "leszóltak", hogy minek? "nem vagy kövér"
2014. nov. 30. 19:29
 6/7 anonim ***** válasza:
160/56-tal szerintem sem vagy kövér, csak telt.
2014. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kövérség szerintem nem itt kezdődik. Maximum kicsit teltebb vagy az átlagnál, de ez nem baj. Ettől még lehetsz csinos, sőt. A legtöbb férfiismerősöm nem szereti a nagyon vékony lányokat.


Neked valószínű csak a korod a problémád. Ennyi idősen senki sem felel meg önmagának.


Az étkezéseden viszont mindenképp változtass. Ha mást nem is, de a szendvics teljes kiőrlésű kenyérből legyen. Gyümölcsöt, zöldséget egyél minden nap.

2014. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!