Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl sok szabadidő, nem tudok...

Túl sok szabadidő, nem tudok mit kezdeni az időmmel, mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, nevetséges kérdés, hogy micsoda problémám van, én se gondoltam volna hogy egyszer a sok szabadidőmbe betegszek bele, de megtörtént..

Múlt évben fejeztem be a középiskolát, végig 4-5ös tanuló voltam a fő tárgyakból, az érettségim is jó lett (70-85 között az összes) kivétel egy, az angol emelt. Nem lett meg a 45% (31% lett) így nem kaptam +50pontot és sajnos nem vettek fel oda ahova akartam menni. Így nekem 1 év kimaradt.. Ősszel csináltam egy 92%os angol közepet, így mostmár biztos hogy felvesznek oda ahova akarok menni. Szóval most úgy vagyok hogy van 9hónapom egyetemig és semmi kötelességem, jól hangzik mi? pedig szörnyű, nem tudok mit kezdeni magammal.

A barátaim nagy része elment más városba, így csak hétvégén találkozok velük, akkor mondjuk nem is unatkozok. Járok kondizni heti 4-5x szóval fizikailag lekötöm magam, azzal nincs probléma. Van egy lány is akivel kialakulóban van (2évvel fiatalabb nálam így látom gyakrabban de hétköznap vele se nagyon tudok találkozni, mivel jár minden szarra szóval hétköznap csak face és hétvégén, pénteken szoktam vele találkozni).


Szép és jónak hangzik minden, de szörnyen érzem magam hétköznaponként.. hétfőtől péntek délutánig az égvilágon semmi feladatom csak az hogy edzek napi 1órát. Elkezdtem spanyolt tanulni még az ősz elején, de akkor kicsit befejeztem, mert angoloznom kellett az érettségire (ami rohadt jól sikerült) és mióta az meglett nem tudtam magam rávenni hogy folytassam, pedig nagyon kéne a nyelv ahhoz amit tanulni fogok. Letöltöttem az egyetemi anyagot amit az első évben tanulnak, így ha azt elkezdeném akkor nagy előnnyel, könnyebben kezdhetném meg majd az egyetemet. De egyszerűen nem bírom magam rávenni semmire.. kelek 9kor, 11ig majszolom a reggelit és nézem pl a 9gag-et vagy vmi hülyeo oldalt, azon verem a fejem hogy mit kéne változtatnom vagy a csajon gondolkozok vagy csak értelmetlen dolgokon, délig elvegetálok, eszek, olvasok utána, egyszer csak 2 óra, megyek edzeni, hazaérek lezuhanyzok 4 van már, utána általában facebookon beszélek a lánnyal és közben nem csinálok semmi mást csak vmi hülye sorozatot nézek vagy megint értelemetlen dolgokat olvasok neten, legalább játékokat játszanék mint régen, annak sincs sok értelme de legalább azt élvezném, de nem megy, elindítom és pár perc után megunom.. és közben szarul érzem magam, mert tudom hogy nem vagyok csöppet sem produktív.


Mi lene a tökéletes: felkelek 7kor, 8ig megkajálok, 8-délig tanulok nyelvet illetve egyetemi anyagot, kajálok, olvasok, edzek, délután még kicsit tanulok és este már szórakozás, beszélgetés a lánnyal, barátokkal facen.

De nem vagyok rá képes, nem bírom magam rávenni semmire.. Valami tanács? tudom szánalmas a bajom, én se gondoltam volna hogy ide jutok..


Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 4. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs roszabb dolog, mint ha valaki unatkozik. Eredetileg ilyeneknek voltak kitalálva a munkatáborok.
2014. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok, de ezzel nem jutottam előrébb...
2014. dec. 4. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy tipp: Igen nagy kereslet van önkéntes munkásokra. A neten is egy csomó helyen lehet erről informálódni és konkrét lehetőséget keresni. Ráadásul tapasztalat szerzéshez kiváló lehetőség és az önéletrajzoban is "jól mutat" ha arra kerül a sor, hogy el akarsz majd helyezkedni.
2014. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez egy jó ötlet és legalább hétköznap is emberek között lehetek :D
2014. dec. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!