Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz menjek, aki...

Milyen orvoshoz menjek, aki foglalkozik is azzal, hogy 2 hónapja nem múló gombócérzet van a torkomban?

Figyelt kérdés

A háziorvos antibiotikumot írt, ami semmit nem használt és közölte, hogy vissza se menjek, menjek a gégészetre, ha nem múlik el. A gégészetről is elzavartak azzal, hogy szopogassak strepfent. Hova forduljak, hogy végre komolyan vegyenek? Sztk így már kilőve, mert láthatóan magasról tesznek rám, pedig nem vagyok orvoshoz rohangáló típus. Hála a magyar egészségügynek úgy tűnik, megint zsebbe nyúlós történet lesz, mert fizetés nélkül nem veszik komolyan a problémám.

Több gyomorrákos, gyomorfekélyes volt a családban és félek, hogy gyomorproblémára utaló tünet.

Nem dohányzom. Nem voltam lázas, nem fáj a torkom, csak össze van szorulva a torkom és olyan, mintha valami nyálkás valamivel lenne teli folyamatosan a torkom, se kifújni, se kiköpni nem tudom. Ég a nyelőcsövem időnként, érzékeny a melegre, erősre, sósra, fűszeresre. Szemölcsszerű valamik nőttek ki a mandulám bal oldalánál, aminek egy része elmúlt az antibiotikumtól, de az összeszorult torok érzés megmaradt továbbra is.



2014. dec. 9. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez reflux lesz, olyan 80-90%-ban tennék rá a leírtak alapján, már csak azért is mert én is ezt érzem nagyon sokszor, bizonyos ételek fokozzák, de legfőképp a mentális állapotom ami nagyban befolyásolja


A savat azért nem érzed, hogy feljön mert ez "silent reflux" magyarul a sunyibb fajta, ami ugyanúgy reflux csak valami miatt, amit én sem értek(de, ha rákeresel valami írogatnak) nem érzi a savat a torkában, vagy nem olyan erősen..


hogy mit lehet tenni, nos rá lehet keresni a neten, van sok 100 dolog ami segít, de olyan amire azt mondja az ember, hogy na igen, ez végre elmulasztja olyat még nem találtam, inkább nagyban mérsékelni lehet, mindenesetre van megoldás, mivel mindenre van, csak az orvostudomány még nem tudja, úgyhogy én azt javaslom, ne támaszkodj teljesen rájuk mert amint láthatod, leszarnak..ő nekik csak olyanok vagyunk akik naponta jönnek hozzájuk, a fizetésük nem lesz több, kevesebb akárhogy bánnak velünk..


az élet már csak ilyen szeszélyes

2014. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen egy időben... A cukrot hagyd ki a táplálkozásodból, akkor el fog múlni. Lehet, hogy candida gomba. Nekem egy természetgyógyász tanácsolta ugyanerre a panaszra, és bevált. Egy próbát megér. (?)
2015. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hasznalok evek ota cukrot.edesitot es max nyirfacukrot.nem tudom hova fordulhatnek mert a gegeszetrol is elzavartak hogy szopogassak strepfent...
2015. jan. 5. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!