Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha szabadságra megy a háziorvo...

Ha szabadságra megy a háziorvos 1 hétre, nem kötelező gondoskodni a helyettesről?

Figyelt kérdés
Lázas vagyok, köhögök, fáj a mellkasom, a tüdőm, de csak az asszisztensnő volt bent, és ő írt fel nekem antibiotikumot. Kicsit furcsállottam ezt!
2010. febr. 1. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

nem kötelező.

nálunk ha nincs rendelés, irány az ügyelet.

2010. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, honan tudja hogy mit kell felírnia, pláne antibiotikumot? Biztos hogy nem volt helyettes? Menj be a szakrendelésre vagy ügyeletre és mondd el, hogy mi a helyzet.
2010. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne szórakozz!

Honnan tudhatná az asszisztens, hogy mi bajod? És mi az hogy antibiotikumot ír egyből? Azok a legveszélyesebb gyógyszerek. Menj el másik orvoshoz.

2010. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Az asszisztens is orvos? Meg is vizsgált, mielőtt úgy döntött, hogy ide antibiotikum kell? Semmiképpen ne váltsd ki, menj el az ügyeletre vagy az sztk belgyógyászati szakrendelésére. Nyugodtan mondd el, hogy az orvosod szabin van, az aszisztense pedig ezt írta neked. Az antibiotikum nem vitamin, csak indokolt esetben szabad szedni!
2010. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Asszisztens nem is irhat fel, azert asszisztens.... beszarok.... ha meg a sebesz nincs bent, akkor majd a takaritoneni csinalja a szivmutetet, mert o epp bent van? :D


Hihetetlen, ezert siman fel is lehetne jelenteni, hogy egyaltalan ilyen megtortenik.... meg ha tudja is az asszisztens, mert ezer es egy esetet latott es meg ha jo is a gyogyszer.... AKKOR SE!!!!!!!! HAT ILYEN NINCS!

Ha nincs ott masik hazidoki, akkor menj ugyeletre, tokmindegy hova, de ORVOSHOZ es ne orvossegedhez meg egyeb Ursulahoz....

2010. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként elvileg kötelező helyettest biztosítani a háziorvosnak, szerintem erre az orvosi kamaránál lehetne apellálni. És az asszisztens nem helyettes... Egyetértek az előttem szólókkal, jó lenne, ha orvos vizsgálna meg téged.
2010. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!