Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a tényleges kötelező...

Mik a tényleges kötelező orvosi vizsgálatok és vannak-e egyáltalán? És mik a kötelező oltások?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok,némely helyen eltérőek a vizsgálatok,valahol csak rutin van(hallás,látás,magasság,súly,gerinc)valahol bővebb,kiterjedtebbek.A kiterjedtebb vizsgálatok egyáltalán kötelezőek-e.Egyáltalán lehet-e valakit oltás beadatására,vagy vizsgalatokon való részvételre utasítani.


Nem ellenzem,csak tudni szeretném,mert hallottam olyat hogy bizonyos szülők nem létfontossági oltást nem adattak be pici gyereküknél és nem lett belőle baj és vizsgálatnál is hallottam olyan,hogy nem vett rajta rész.


2010. ápr. 15. 11:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Azért érdekel mert amikor én középsulis voltam,pedig nem olyan rég volt(8éve),akkor mi max. 2x kaptunk oltást,vérnyomást mértek,meg fogorvoshoz mentünk,de semmi más nem volt és tök egészségesek vagyunk,nálunk ilyen fura vizsgálatokat hál isten nem csináltak,de most is mint hallom helyenként eltér.


Akkor most ez hogy van,mi kötelező és mi nem.Mert gondolom ahol több vizsgálatot csinálnak az csak alaposságból van.

2010. ápr. 15. 11:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki kötelező oltást nem adat be, és nem lesz baj, az leginkább azért van, mert a többiek beadatták. Majd, ha minden 2. gyereknek nem adják be, akkor megnézhetik magukat. Na ezért kötelező.
2010. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Félre értettél,kiskoromban az összes otlást megkaptam!

Csak tudni szeretném mik is pontosan azok,nekem pl még kiskoromban elkeverték az oltási könyvem és a legtöbben azt se tudják mi ellen is vannak beoltva!


Nálunk középiskolában tényleg az orvosi vizsgálat abból állt amit leírtam és nem is volt minden évben csak az első 2-ben.


Tudtommal aki egészségügyi,katonai illetve rendőr középiskolába ment azoknak volt 8. után,a jelentkezéskor egészségügyi,alkalmassági vizsgálat.


A többi ismerősőm akik nem ilyen jellegű sulikba menetek azoknál is csak ilyen fogorvosi,szemészeti,vérnyomás vizsgálat volt max.

2010. ápr. 16. 07:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Oltások:

[link]

2010. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az oltásokra,


Ha valaki tudja a kötelező vizsgálatokat is,akkor írjon létszi!Pont most találtam hasonló kérdés és ott sem tudtak erre választ adni és arra sem mért térnek el a vizsgálatok,a rendvédelmi és az egészségügyi suliknál én is tudom hogy átfogóbb vizsgálatok vannak,de a sima iskoláknál is eltér ez.

2010. ápr. 16. 10:32
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi megnéztem és hasznos volt
2010. máj. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!