Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat gyomorgörcsöt a...

Okozhat gyomorgörcsöt a teljesen üres gyomorra egész pici vízzel bevett C vitamin?

Figyelt kérdés
Annyira fájt a gyomrom (egyébként egyáltalán nme jellemző), hogy bementem a közeli kórházba, mert azt hittem nagobb bajom van. Ott megvizsgáltak és azt mondták, hogy semmi bajom (EKG-t is csináltak a kedvemért mert azt hittem infarktus), adtak egy kis sütit és attól lassan rendbejött. Kizárólag 1000 mg C vitamint vittem be fél órával a fájás előtt. szóval lehetséges lenne, hogy a C vitamintól fáj az üres gyomor ???
2014. dec. 22. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges ha érzékeny a gyomrod. A C vitamin erősen maró hatású. Nekem is gyomorfájást okoz a hagyományos C vitamin kapszula. Ezért szoktam megtörni és vízbe, vagy teába teszek naponta többször egy csipetet. Ha étkezés után iszol belőle nem fog fájni a gyomrod. Van elszopogatható C is. Ez is jó megoldás, de azért igyál rá egy pohár vizet.
2014. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem maró éhséget éreztél és/vagy hipoglikémiás rohamot? Az is kibírhatatlan gyomorfájdalommal tud járni, de végső soron az üres gyomor és az éhség okozza. A C-vitamin nem gondolom, hogy ilyet okoz, hisz vízben oldódik.
2014. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De maró éhségem is volt. És lehet, hogy a cukrom is lent volt persze, éreztem is, de ez a fájás volt nagyon rossz.
2014. dec. 22. 19:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Első: igen, sok vizet kellett volna rá innom valószínűleg. Egyébként 2 tabletta 500as Cetebe volt.
2014. dec. 22. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: én nem hallottam még arról, amit az első írt, bőven lehet, hogy teljesen igaza van. Én csak magamból indulok ki, mert pl ha nekem leesik a cukrom, olyan gyomorfájás jön rám, hogy azt se tudom, hol vagyok, kiver a víz, remegek, meg minden bajom van. És ez nálam súlyosbodik, ha valamilyen tablettát veszek be, legyen az fájdalomcsillapító, vitamin vagy bármi.
2014. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó : értem. És cukorbeteg vagy vagy nem?
2014. dec. 22. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ritkán esik le a cukrom, de akkor így járok. Nem reggelizek, először 11 körül eszem, de ha akkor nem tudok valamiért, akkor nekem ott végem. :)
2014. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: értem. Csak azért kérdeztem, mert én sem vagyok cukorbeteg és ha nem eszem 4 órán keresztül k..a rosszul tudok lenni én is.
2014. dec. 22. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!