Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 1x500mg C-Vitamin (...

Napi 1x500mg C-Vitamin ( Cetebe ) elegendő télen-nyáron?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, ahol azt írják, hogy Szent-Györgyi Albert 1000mg C-Vitamint szedett naponta és ha beteg lett ezt többszörösére emelte. Egy dolgot vettem észre, mióta szedem a C-Vitamint, hogy nem vagyok vashiányos, de még mindig az alsó értékhez van közelebb. Azt is olvastam, hogy segíti a C-Vitamin a vas hasznosulását, ezért gondoltam, hogy megemelném 1000mg-ra. ( Amúgy vesebeteg vagyok, állandóan vaskészítményeket kéne szednem és nagyon ellene vagyok ).

2015. jan. 7. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

500 mg nem valami sok, és a Cetebe egy túlárazott szar.


Én napi 3x1000mg-ot szedek, ilyet: [link]

2015. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Én azt olvastam, hogy a sok C vitamin tönkreteszi a vesét és vesebetegek nem is szedhetnek nagy dózist.
2015. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kénytelenek vagyunk sok C-Vitamint szedni, mert a műveskezelésen ( dialízis ) sok C-Vitamint veszítünk.
2015. jan. 7. 12:35
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha vese beteg vagy, nagyon nem ajánlatos magadtól kezelni magadat. A többszörösére emelt C vitamin általában a megfázásos tüneteknél használ.

A kémiailag készített C vitaminos termékek amúgy sem egyenlőek a természetes úton bevitt c vitaminnal.

2015. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én már 10 éve járok dialízisre és magamat kezelem ( csak részben, a vérnyomáscsökkentőket és az egyéb gyógyszereket orvosi adagolás szerint szedem ). Nekem már eltávolították a veséimet, arra már nem lesz káros a C-Vitamin.
2015. jan. 7. 12:40
 6/16 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy megfelelő mennyiségű C-Vitamint lehetetlen dializáltként bevinni, mert nekünk kevés gyümölcsöt és zöldséget szabad csak enni.
2015. jan. 7. 12:41
 7/16 anonim ***** válasza:
"Kérdezze meg kezelő orvosát, gyógyszerészét!"
2015. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, azért megemlítem mindig az orvosombak, hogy épp mivel próbálkozom, de meg van már a kölcsönös bizalom. Nagy-nagy dologba nem vágnám a fejszémet úgy se!
2015. jan. 7. 12:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A C vitamin és a vese tönkretétele a gyógyszeripar fantazmagóriája. Ha valaki nagyobb dózis C vitamint szed, nehezebben, vagy egyáltalán nem lesz beteg. Ez pedig baromira nem jó üzlet a gyógyszeriparnak. Ezért terjesztik az ilyen rémhíreket. Egyetlen (!) 29 éves lánynál állapították meg a LEHETSÉGES összefüggést a C vitamin és a vesekő között. Azt se kellene elfelejteni, (bár erre ti aligha emlékezhettek), hogy milyen mereven ragaszkodtak a napi 50mg-ban megállapított ideális fogyasztáshoz. Csak amikor már a csapból is az folyt, hogy ez baromi kevés, (csak a skorbut megelőzéséhez elegendő) és egyre-másra jelentek meg a piacon a keményebb készítmények, akkor tettek engedményeket, és kezdték árulni a saját nagyobb dózisú készítményeiket.

A tengeri malacon és az emberen kívül minden emlős maga állítja elő a számára ideális mennyiségű C vitamint. Egy 70kg-os sertés napi 6-8000mg-ot. Lehet számolni!

2015. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már ketten mondtátok, hogy a nagyobb dózis jobb, én is így gondolom, megemelem 2x500mg-ra az adagomat egyelőre, aztán meglátjuk merre halad az egészégem. Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 7. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!