Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A koffein mennyire jó fejfájás...

A koffein mennyire jó fejfájásra? 2dl pepsiben van elegendő hogy enyhítse a fájdalmat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha azért fáj a fejed, mert alacsony a vérnyomásod vagy koffeinhiányod van, akkor elég lehet. De inkább igyál kávét. Ha másért fáj, akkor semmire sem mész vele :)
2012. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azért fáj mert jön a lehülés. Frontérzékenység.


Amúgy nem kávézom és colát sem szoktam inni,gondoltam kipróbálom.

2012. ápr. 13. 21:07
 3/19 anonim ***** válasza:

Inkabb gyenge kavet igyal sok tejjel, vagy egy qrva eros teat ha koffeinre vagysz.

A kolaban annyi szemet van, hogy az a kis koffein miatt nem eri meg!

2012. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem vágyom koffeinre, csak érdekel hogy az segít e.

Már elég volt a fájdalomcsillapítókból.


De eddig hatásosnak tűnik.

Mert 21h-kor megittam 2dl pepsit és akkor már úgy fájt a fejem hogy gyógyszer kellett volna, de most sokat enyhült.


Akkor kipróbálom a teát is. Mert a tejes kávé az nem jó mert nem szeretem a tejet.

2012. ápr. 13. 21:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Én fejfájásra forrócsokit, vagy kakaót szoktam inni. Ezek általában segítenek nekem.
2012. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves előttem lévő!

A kakaó tudományosan bizonyított, hogy nem enyhítí a fejfájást, hanem még jobban is fájni fog tőle a fejed! Inkább igyál kávét egyébként!

2012. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mivel a fejfájásnak számtalan oka lehet, elképzelhető, hogy segít a koffein. Viszont általában azt lehet elmondani, hogy 2 dl Pepsi koffeintartalma kevés ahhoz, hogy élettani hatása észrevehető legyen.
2012. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

A kérdésedre a válaszom: igen, a koffein nagyon jó a fejfájásra, mert tágítja az agyi ereket.


Csatlakozom azokhoz, akik óva intenek attól, hogy Pepsi-Colát igyál.


A korábbi (teaivás, kávéivás) javaslatokat kiegészíteném ezzel:

Koffein tabletta,

(20 db 100 mg-os tabletta ára: 500 Ft körüli. Vivőanyagai: kukoricakeményítő - zselatin - Mg-sztearát, azaz: nincs benne tejcukor.)

2012. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Ha, annyira még nem fáj ,hogy gyógyszert szedjek ,akkor lehet érezni azokat a pontokat amelyeket masszírozni kell nekem használ
2012. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 alvómaci válasza:
Mondjuk, ha alacsony a vérnyomásod, akkor tényleg használ a cola vagy a koffein. Ha magas, akkor a kávé még ok, de a cola kifejezetten rossz rá. Kérdés, hogy kinek miért fáj a feje front esetén.
2012. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!