Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem érzem jól magam?

Nem érzem jól magam?

Figyelt kérdés
Pár éve vannak problémáim az alvással, rosszul alszom, van, hogy keveset, van, hogy elég sokat. Tegnap nagyon fáradt voltam, mert előtte éjszaka semmit sem aludtam, így kora este lefeküdtem és ma reggel keltem fel. Összességében 13 órát aludtam. Életemben először alvásparalízisem volt. Olvastam már róla, viszont így átélni elég rossz volt. Narkolepsziám is van egy ideje, de azt megszoktam. Most viszont valahogy nagyon szarul érzem magam, álmosnak, gyengének, lehangoltnak, tele vagyok rossz gondolatokkal. Mi lehet a gond? El kellene mennem ezzel orvoshoz?

2015. jan. 19. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

szia! orvos nem mond erre semmit. Ha sokat olvastál utána, akkor jól tetted, hiszen már tudod miről van szó. Az sokkal ijesztőbb,mikor nem érted, miért vagy lebénulva.De röviden annyi, hogy a tested előbb elalszik, vagy felébred, mint az elméd, és előbb lebénul.Minden éjjel lebénulunk a elalszunk, ezért nem kapálózunk éjjel, ha azt álmodjuk, hogy futunk.

Minden embernek van ilyen paralízise, az a normális, ha évente 2-3x... nekem volt hogy hetente 4x volt, és az már nem számít normálisnak, ezért felkerestem egy természetgyógyászt, és mindent elmeséltem neki. Ő azt mondta, tanulmányozzak erről a dologról, olvassak sokat róla. Nagyon ijesztő akkor, de meg kell tanulni nem félni ettől. Mert haa ilyened van, és mégse küzdesz ellene, hanem hagyod magad, akkor egyből vége van! :)

Rendes doki csak egy rakás altatót íratna fel, ami nem biztos hogy segítene...

Ne aludj 8 óránál többet,mert akkor is előfordul, ha nincs szükséged igazából annyi alvásra, amennyit alszol. Ezért ébred fel előbb az elméd, mint a tested. (hiszen az alvásparalízis lehet elalváskor, és felébredés előtt)

Ne aludj zajos környezetbe (pl tv előtt) és világosba...

nekem tényleg ez segített sokat, hogy olvastam sokat róla, és így nincs mitől félni.. Mikor fellép ez az állapot, akkor elmondom magamnak, hoyg nem kell félni, el fog múlni, senki, és semmi nem bánt...

és elmúlik. Vagy felébredek simán ahogy hagyom magam, vagy elalszok ( ugye mert lehet ébredéskor,és elalváskor is) szóval ha nem küzdesz ellene, akkor egyből elmúlik!

Ha kérdésed van, szívesen dumálok veled privátba, elég sok midnent tudok a dologról, illetve tudok tapasztalatokat is mesélni.

2015. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!