Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy manapság a...

Miért van az, hogy manapság a legtöbb ember már 17-20 fokban fázik?

Figyelt kérdés
Suliban is kellemes jó idő van, erre 5-6 ember vastag pulcsiba vacog... Neten is írják, hogy itt vagyok a kályha mellett és megfagyok bla blabla. Ennyire elgyengűltek volna már az emberek? Belépek a szobába, arcon csap a forróság, röktön pulcsi leves, a barma pedig ott rohangál pulóverben. Hozzá szoktak, hogy bent ülnek a 30 fokban és ha kellemes, normális idő van akkor pedig befagy a seeeeglyukuk...
2015. febr. 8. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyrészt a legtöbb ember elszokott már ettől, régebben nem volt szokás ennyire fűteni. A másik viszont az, hogy régebben jobban fel is öltöztek. Értem ez alatt azt, hogy nem csak póló+pulóver volt az embereken, de alatta még atléta/kombiné, ami ugye egy hosszabb valami, befedi a felsőtestet, a karok kivételével. Ezen hordták az inget/blúzt az emberek, és még ezen is sokszor volt valami mellény, zakó, blézer, vagy akármi. Manapság meg már nagyon kevés olyan embert ismerek, aki atlétát hordana, főleg ha nem inget hordanak napi szinten. Kombinét meg pláne még kevesebben hordanak.
2015. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mert hozzászoktak
2015. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egy 17-20 fokos szobában, én is nagy pulcsiban ülnék, mert az hűvös! Pláne ilyenkor érzi hidegnek az ember, amikor kint tombol a szél és hideg van.

Nekem pár éve volt két műtétem, én azóta vagyok gondban, valószínűleg a keringésem borult fel teljesen, korábban azért már a 21-22 fokos szobában teljesen jól éreztem magam, de nekem még az is hideg, nálunk 25 fok körül van a szobában, így nem fázom.

Azért a 30 fok még nekem is túlzás.

De egyébként az ideális szobahőmérséklet 20-22 fok, szóval ahhoz képest a 17-20 fok valóban hűvös és igen is ülhet egy 17 fokos szobában az ember nagy pulcsiban, mivel a 17 fok télen minden, csak nem ideális a szobában.

2015. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

És ez téged miért zavar?

Egyéni, ki mennyire fázós. Nekem jéggé fagy kezem-lábam, ha nincs rajtam meleg ruha. Akkor most üljek elgémberedett tagokkal, csak mert neked ez a dilid? Nem vagyok puhány, pl. télen is bringával járok, az uszodában kültéri medencében úszom, de ha ülök egy helyben órákat, akkor lehűlök. Ennyi. Ettől még nem leszek "barom", mint írod, csak nem teljesen egyformán működik a hőháztartásunk.


A párom meg már 20 fokban gyöngyöző homlokkal szórja le magáról a ruhákat. Úgyhogy ő kisgatyában szokott itthon ülni, én meg melegítőben, de szerencsére ő megérti ezt. Súlyfüggő is a dolog, amikor felszedtem pár plusz kilót, akkor sokkal kevésbé fáztam, mint ha épp karcsúbb vagyok.

2015. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Azért is beteg télen állandóan a legtöbb ember, mert agyonfűtött szobákból mászkálnak ki a hidegbe. Az ellenálló képességük meg kb. a nullával egyenlő.


Én jól érzem magam a 18-20 fokos lakásban, egy szál melegítőnadrágban, pólóban, mezítláb. Évek óta megfázva sem voltam.

2015. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mozgásmentes életmód hamar keringési zavarokhoz vezet.
2015. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egész életemben rendszeresen mozogtam, ettől függetlenül fázós vagyok. Bocs, hogy élek...
2015. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én meg semmit nem mozgok szinte és nincsenek olyasféle problémáim. Gyümölcsöket meg zöltségeket sem eszek sűrűn és töb mint 5 éve nem voltam megfázva.
2015. febr. 8. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez is azt mutatja, hogy mint mindenben, ebben is nagy egyéni eltérések lehetnek az emberek közt.
2015. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!