Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Manapság melyik banknál...

Manapság melyik banknál érdemes elhelyezni a pénzt kamatozásra? Mennyi ideig érdemes lekötni és valóban mégis mire számíthat az ember?

Figyelt kérdés

Van 15 millió ft-om, amit nem szeretnék elkölteni legalább 5-6 évig!

Az lenne a legjobb, ha az éves kamatot mindig ki tudnám venni és elkölteni, viszont a 15 millióhoz sosem nyúlnék!

Melyik megoldás lehetne a legjobb számomra?

Egy bankba tegyem az egészet vagy 2-3 különbözőbe?

Mit jelent az éves 4%? Gondolom az apró betűs részek kitérnek különböző költségekre illetve levonásokra...

Pontosan mire számíthat az ember? Valóban hány %-ot kap készhez?

Melyik bank a legjobb választás?

Mi a legrosszabb ami történhet?


Még sosem volt hasonló helyzetben részem és nagyon féltem a pénzt, ez az össz vagyonom!


2015. jan. 23. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél bónusz vagy prémium államkötvényt, azoknak magasabbak a kamatai a bankoknál, és ingyenes a számlavezetés is. Nekem is állampapírokban van a pénzem, nekem is 10M felett. Amíg magasabbak voltak a banki kamatok, addig persze ott volt, de nagyon drágák lettek. Csak ezért nem éri meg egy számlát fenntartani, amikor van ingyenes megoldás is.
2015. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ezekkel az államkötvényekkel nem lehet bukni?

Semmi képp sem veszítheted el a tőkéd?

2015. jan. 23. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Állami garancia van rá.
2015. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jól olvasom, hogy 16% kamatot fizet, illetve minél hosszabb a futamidő, annál több plusz kamatot kapok rá?

Tehát 6 év lekötés esetén 16+2% minden évben? És kamatos kamatozik?

Így 15 millióból 6 év múlva kb. 40,5 milliót fizetnek????

(15x1,18 a 6. on.)

2015. jan. 23. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az sem normális aki itt államkötvényt vesz és ezt a szemét államot finanszírozza.

Vegyél valutát és vidd ki a pénzed külföldre, ez az egyetlen biztos megoldás.

2015. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hol láttál 16%-ot? Valamit nagyon elnéztél.
2015. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Svájcban tartom a pénzem, soha nem gondolkodtam azon hogy idehaza helyezzem el.
2015. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!